Rabensteiner koronowanym mistrzem Europy – MTB

Fabian Rabensteiner niespodziewanie przekroczył linię mety jako pierwszy. ©FCI

W niedzielę w programie były Mistrzostwa Europy w Maratonie Kolarstwa Górskiego. Ostatecznie miejscowy kolarz zawodowy znalazł się na najwyższym stopniu podium.

Z brązowym medalem Mistrzostw Europy 2018 w bagażu Fabian Rabensteiner de Villandro pojechał w niedzielę na szczyt. Na ponad 100 kilometrach na trudnych, łagodnych i wymagających podjazdach nie było trawy przeciwko 31-latkowi. Sandra Mairhofer również była na linii frontu. Ostatecznie 29-latek przegrał niestety z podium.

Najlepsi kolarze górscy kontynentu stanęli w szeregu na wymagającym torze Jablonné v Podještdí w Czechach. Pierwsze kilometry dotyczyły wyłącznie formy – środkowa część powinna pokazać, z czego jesteś zrobiony. Tak więc był to zaskakujący widok, gdy w odległości 63 kilometrów Fabian Rabensteiner prowadził w grupie, tuż za jego najtwardszym zawodnikiem Krzysztofem Łukasik z Polski. Pozostali zawodnicy mieli już ponad 25 sekund straty do prowadzącego duetu i zaproponowano pojedynek o tytuł.

Ostatecznie Rabensteiner miał więcej odwagi niż Polak iw rewelacyjny sposób wywalczył tytuł Mistrza Europy po godzinie 3:53.30. Z przewagą 29 sekund zapewnił Lukasikowi drugie miejsce, podczas gdy lokalny bohater zdobył brązowy medal, Jaroslav Kulhavý.

Mairhofer był po prostu blaszany?

Brawo dla mężczyzn, niewdzięczne czwarte miejsce dla kobiet. Taistnerin Sandra Mairhofer straciła ponad dwie minuty na podium, a Lombardy Claudia Peretti, trzecia.

Sandra Mairhofer (w środku) tuż za brązową medalistką Claudią Peretti (po prawej) © FCI

Hiszpanka Natalia Fischer Egusquiza odsunęła się od wszystkich z przodu. Z czasem 4:09.07 była najszybsza na torze iz kolei zdobyła tytuł mistrza Europy. Srebro powędrowało do Janiny Wüst ze Szwajcarii (godz. 4:14.06).