„Rally Elektrėnai by aromama”: fani czują romantyzm nocnego rajdu

Od 9 do 11 września stolica rajdu Lietuvos będzie w połowie drogi między Vilniaus a Kauno išikūrę Elektrėnai. Przez dwa dni odbędzie się tutaj piąty etap mistrzostw Lietuvos automobili ralio i czwarty etap mistrzostw Lietuvos automobili ralio sprinterskich „Rally Elektrėnai by aromama”. Organizatorzy w tym roku nie szczędzili wysiłków, a kolorowymi flagami będą Suomiją primemanantis vyroža ružas, które odbędą się w nocy.

Ralis Elektrėnuose będzie obchodzić w tym roku osiem lat nieustannych obchodów. Organizatorzy imprezy postanowili poszukać nowych perspektyw i tak narodził się pomysł uzupełnienia rajdu o nocne sekcje prędkości. W tym celu został wybrany jeden z najciekawszych i najdłuższych odcinków szybkościowych wszystkich zawodów „Rally Elektrėnai by aromama”. Ponieważ dystans osiąga 12,63 km, załoga musi zachować maksymalną koncentrację. Zwłaszcza, że ​​najtrudniejsza część ograniczenia prędkości będzie po drugiej stronie, zwłaszcza w dzielnicach mieszkalnych Beižionių.

„Akcenty Renginio – po raz pierwszy będziemy mieli progi zwalniające w nocy. To wyjątkowa wiadomość, której nigdy nie mieliśmy. Jeśli jest radość dla widza, jest radość dla rowerzysty. Nie będziesz musiał wychodzić późno w nocy, bo na początku tego roku jest już ciemno, więc w piątek prędkość nocna będzie idealna. Nocne odcinki prędkości będą przebiegały dwa razy. Załoga wyjedzie stąd po raz pierwszy o 20.30. miasto Beižioni, gdzie uczestnicy będą przybywać w bardzo szybkich, „roboczych” odcinkach, gdzie naprawdę będą osiągać duże prędkości. W autobusie są strefy prędkości Po mieście Beižioni, żużel będzie kontynuowany po dobrze oznakowanych drogach ulgowych, które naprawdę przypominają Suomiję, więc uczestnicy będą musieli wykazać się wszystkimi swoimi umiejętnościami, spotkanie stenograficzne to maksymalna umiejętność” – powiedział Ramūnas Čapkauskas, jeden z organizatorów wydarzenie.

Nowość – zasada „karuzeli” miejskiej drogi ekspresowej. Tym razem konfiguracja nieco się zmieniła, więc widz ma tu więcej szczęścia. Ponadto ograniczenia prędkości miasta będą transmitowane na żywo. Organizatorzy zapewniają, że kiedy na torze pracują operatorzy, kiedy samochód będzie śledzony przez kamery od startu do mety. Transmisja będzie trwała do przybycia ostatniego uczestnika, aby publiczność mogła zobaczyć Lietuvos automobili ralio, pojawienie się uczestników mistrzostw w sprincie.

Jak stwierdził Žilvinas Juršys, organizator wyścigu wraz z Ramūnasem Čapkauskasem, chodziło o zachowanie zwartości rajdu, która zawsze była charakterystyczna dla Elektrėnų apylinkės. Uczestnictwo tutaj nie zajmie dużo czasu na długich trasach, a niewielka odległość między strefami prędkości pozwoli widzowi na płynne i szybkie poruszanie się po terenie.

„Już od pierwszego rajdu, Ramūnu i ja wiemy, jak ważne jest, aby rajd był zwarty, więc zachowaliśmy to jako tradycję w tym roku. Lokalny żużel będzie w tym roku bardziej zróżnicowany, a publiczność będzie mogła zobaczyć więcej sukcesów, więcej ludzi. Później odbędą się nocne wyścigi na szybkość. Naprawdę polecamy wrócić na to. nie ma potrzeby budzić się w Paryżu.Drugiego dnia będziemy persikelsime į Beižionių, Aukštadvario apylinkes. Odbędą się cztery sprinty, które kolarz przejedzie dwa razy. Na odcinku prędkości są sprawdzone i stosunkowo twarde drogi typowe dla tego regionu , który, jak pokazuje praktyka, może pomieścić dużą ilość samochodów sportowych. Mamy nadzieję, że uczestnicy będą mogli cieszyć się dobrą atmosferą, gdy warunki warunki pogodowe nie będą mieszane” – powiedział Žilvinas Juršys.

Za kontynuację wiecu odpowiada burmistrz Elektrėnų Kęstutis Vaitukaitis. Jak mówi przysłowie, z czasem zawaliła się nawet wieża, która stała się symbolem Elektrėnų, ale rajd nigdzie nie ruszył z tego regionu.

„Nasze apylinkėse raliai vykdavo od dawna są w tradycji różnych zawodów, sięgając dziesięcioleci. Cieszę się, że mamy ten rajd już prawie dekadę, naprawdę miło jest widzieć, jak gromadzi tak wielu uczestników i widzów. Oczywiście zgromadzenie odbywa się na terenie Trakų savivaldybės, więc musimy ich szanować, gdy znajdziemy wspólny język” – powiedział burmistrz Elektrėnų, Kęstutis Vaitukaitis.

W ósmą rocznicę tego roku zlot w Elektrėnuose odbędzie się pod różnymi nazwami. W tym roku partnerem tego konkursu została firma „aromáma”. Jej symbol – gałązka lawendy zdobił nie tyle sportowy samochód organizatora rajdu Ramūno Čapkausko, Mitsubishi Lancer EVO, ile zastąpił wieże Elektrėnų, które przez wiele lat dominowały w emblemacie rajdu.

„Dziś wszyscy liczą pieniądze, ale dołączając do sportów motorowych staliśmy się partnerem w tych zawodach i naprawdę widzimy w tym ogromne korzyści, korzyści reklamowe. Cieszę się, że mogę być częścią tego święta, ponieważ przez długi czas byliśmy oddzieleni od się nawzajem, niezależnie od koloru, dlatego cieszymy się, że możemy być częścią tego wielkiego święta rajdu” – powiedział Remigijus Velička.

Zawody rajdowe „Rally Elektrėnai by aromama”, polem startującym w mistrzostwach Lietuvos automobili ralio jest ponad 100 kilometrów żużlowych. Stąd do pokonania jest prawie 60 kilometrów dla uczestników mistrzostw Lietuvos automobili ralio sprinto. Łączna liczba uczestników to już ponad 90 załóg z sześciu krajów – Lietuvos, Łotwy, Estonii, Polski, Ukrainy i Belgii.


Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.