Raport dotyczący niebieskiego światła dla Dortmundu, 23 czerwca 2022 r.: władze odkrywają liczne naruszenia podczas sprawdzania ciągnika siodłowego – i napotykają na bezkompromisowość

Wypadek w Dortmundzie obecnie: co się dzisiaj wydarzyło? Policja w Dortmundzie dostarcza informacji o dzisiejszych raportach policyjnych. News.de informuje Cię na bieżąco o wypadkach, pożarach i przestępstwach w Twojej okolicy.

Władze wykrywają liczne naruszenia podczas sprawdzania ciągnika siodłowego – i spotykają się z bezkompromisowością

Dortmund (ots)-

Nr operacji: 0690

Podczas kontroli ciężarówki z naczepą na A 44 w poniedziałek 20 czerwca funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego policji drogowej pokazali prawy nos. Ponieważ stwierdzili liczne naruszenia – w czasie jazdy i odpoczynku, a także w bezpieczeństwie drogowym pojazdu. kierowców i firm? Najwyraźniej były więcej niż nierozsądne.

Około godziny 14 funkcjonariusze zatrzymali i sprawdzili 28-letniego mężczyznę z Polski wraz z jego pojazdem na postoju i stacji benzynowej „Am Haarstrang”. Okazało się, że mężczyzna prowadził nieprzerwanie prawie 27 godzin – i miał przerwy trwające najwyżej trzy godziny… Przez kilka dni jeździł traktorem bez prawa jazdy.

Ale to nie wszystko. Bezpieczeństwo pojazdu na drodze również nie było optymalne. Urzędnicy przyznali również, że brakowało osłony prawego tylnego koła. Jest to jednak obowiązkowe w przypadku korzystania z ciągnika siodłowego bez przyczepy, aby uniknąć uszkodzenia jadących za nim pojazdów przez latające kamienie.

28-latek otrzymał zakaz kontynuowania jazdy, dopóki on i właściciel pojazdu nie wpłacili czterocyfrowej kaucji. Ponieważ ciężarówka również nie była zdatna do ruchu drogowego, władze założyły łańcuch bezpieczeństwa, aby wyegzekwować zakaz dalszej jazdy.

Na tym historia się nie kończy. Gdy następnego ranka zabezpieczono ochronę, funkcjonariusze chcieli poluzować łańcuch bezpieczeństwa około godziny 7 rano. Okazało się, że zamek został uszkodzony, podobnie jak obszar parkingowy pod ciężarówką. Najwyraźniej było kilka prób poluzowania łańcucha – w tym ekstremalne ruchy kierownicą. Wniesiono skargę karną dotyczącą podejrzenia zniszczenia mienia wobec 28-latka. Na miejscu zapewnił jednak, że naprawi brak kołpaka.

Niektórzy z was mogą sobie wyobrazić resztę. Ponieważ było spotkanie z kierowcą i pojazdem. Na A 44 tuż przed węzłem autostrady Unna-Ost agenci znaleźli traktor około godziny 9:30. I wciąż z brakującym kołpakiem. Czyli wszystko od początku: kaucja. łańcuch bezpieczeństwa. Właściciel pojazdu był niezrozumiały: przecież zapłaciłeś za niego. Tego dnia możesz jeździć, jak chcesz…

Niewystarczająco. Ponieważ teraz łańcuch bezpieczeństwa został ponownie zwolniony, gdy nie tylko „zapłacił”, ale także zorganizował i zainstalował kołpak.

Dziennikarze nawiązują kontakt
Raport ten został wysłany przez policję w Dortmundzie 23 czerwca 2022 r. o godzinie 6:10.

Statystyka wypadków drogowych i wypadków drogowych za ostatnie 3 lata

W stanie Nadrenia Północna-Westfalia rok temu 2020 z łącznie 54 250 wypadków drogowych powodujących obrażenia ciała 430 martwych i 66 680 rannych. W ostatnich latach w całych Niemczech odnotowano nieznaczną tendencję spadkową w liczbie wypadków drogowych zarejestrowanych przez policję. W 2020 r. łącznie 2 245 245 wypadków wydarzyło się w ruch drogowy 2 685 661 spraw w 2019 r. i 2 636 468 spraw w 2018 r. Tendencja ta jest również widoczna w liczbie wypadków urazowych. Na przykład w 2020 roku doszło do 264.499 wypadków, w których ludzie zostali ranni, a łącznie zginęło 3046 osób. W 2018 r. zarejestrowano 3275 zgonów z 308 721 wypadków urazowych.

+++ Uwaga redakcyjna: Niniejszy tekst powstał na podstawie aktualnych danych z stosunek niebieskiego światła portalu prasowego i statystyki kryminalnej BKA. Oryginalna treść od: „Dostawca powiadomień”, przesłana przez news aktualności: Do raportu portalu prasowego. Aby jak najszybciej Cię poinformować, teksty te są generowane automatycznie i losowo sprawdzane. Wszelkie uwagi lub pytania prosimy kierować na adres zettel@news.de. +++

Lilia tutaj także na jakie nowe mandaty będą musiały liczyć osoby przekraczające prędkość i naruszające przepisy w 2021 roku. Dowiesz się również od nas ciekawych szczegółów Dyskusja na temat ograniczenia prędkości dla mniej przypadkowych zgonów w Niemczech.

śledzić Aktualności.de już w Facebook, Świergot, Pinterest oraz youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy i bezpośrednią linię do redakcji.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi raportami policyjnymi, zalecamy również nasze Alarm niebieskiego światła na Twitterze.

roj/news.de

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.