Raport w sprawie aresztowania rosyjskich dywersantów: ukraiński kontrwywiad zapobiega możliwemu atakowi na Zełenskiego – polityka

Zgromadzenie Ogólne ONZ w sprawie Ukrainy w środę

Zgromadzenie Ogólne ONZ ma się spotkać w środę, aby rozważyć kolejną rezolucję dotyczącą agresji Rosji na Ukrainę. Projekt rezolucji pt. „Humanitarne konsekwencje agresji na Ukrainę” miał uzyskać szerokie poparcie w największym organie ONZ, liczącym 193 członków. Dyplomaci powiedzieli, że jest prawdopodobne, ale nie do końca pewne, że głosowanie odbędzie się również tego samego dnia.

Zdaniem dyplomatów, celem jest uzyskanie co najmniej 141 głosów „tak”, jak miało to miejsce w przypadku uchwały z początku marca. Rezolucja ta potępiła wojnę Rosji. Istnieje jednak również konkurencyjny projekt rezolucji z RPA, który nie wspomina o rosyjskiej agresji. Początkowo nie było jasne, czy tekst ten zostanie poddany pod głosowanie.

Pierwszy szkicktóry został napisany m.in. przez Niemcy, według informacji DPA jest wyraźnie skierowany przeciwko Rosji i Rosji żąda między innymi „natychmiastowego zaprzestania działań wojennych przez Federację Rosyjską przeciwko Ukrainie, w szczególności wszelkich ataków na ludność cywilną i obiekty cywilne”. Moskwa musi natychmiast wycofać swoje siły zbrojne z Ukrainy. (dpa)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.