RB Lipsk: Wystąpienie Mintzlaffa we łzach: „Wszędzie mamy krytykę” – RB LEIPZIG

RB Lipsk odpowiedział na ostrą krytykę w ostatnich dniach. Szef klubu Oliver Mintzlaff (46 l.) ujawnił się publicznie we wtorek rano – i był wyraźnie poruszony. Mintzlaff nadal powstrzymywał łzy.

Reżyser: „Wszyscy jesteśmy głęboko zszokowani wydarzeniami rozgrywającymi się w tej wojnie. Oczywiście u nas też spowodowało to duże dziury emocjonalne. Zauważyliśmy, że dużo mówiło się o zachowaniu RB.

Oskarżenie: Jeszcze zanim UEFA odwołała mecz Ligi Europejskiej ze Spartakiem Moskwa w poniedziałek wieczorem z powodu agresji Rosji z Ukrainą, RB unikało jednoznacznego oświadczenia przeciwko grze.

Podczas gdy Polacy i inni dali jasno do zrozumienia, że ​​nie chcą grać z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata, w RB nigdy nie było mowy o bojkocie. Zamiast tego klub wysłał informacje o biletach na mecz do posiadaczy karnetów w piątek rano.

Ale RB jest samokrytyczny! Mintzlaff wyjaśnia: „Po losowaniu dyskutowaliśmy, jak mamy sobie poradzić z losowaniem. Czy możesz grać przeciwko tej drużynie, czy bojkot jest słuszny? Sport ma łączyć. Nie potrafiliśmy właściwie uporządkować myśli, ale kto może w takiej sytuacji jak ta, która jest zupełnie nowa: wojna na naszym progu.

Mintzlaff skontaktował się tego wieczoru z prezydentem UEFA Aleksandrem Ceferinem, a przez weekend był w stałym kontakcie z szefową UEFA i DFL Donatą Hopfen.

49:34

Ripe jest online 28.02.2022
Wojna Putina, frustracja BVB i szaleństwo Kloppa

Źródło: ZDJĘCIE

Dlaczego RB sam nie ogłosił bojkotu? – Zdecydowaliśmy, i to było również życzeniem Aleksandra Ceferina, aby UEFA jako gospodarz podjęła decyzję o odwołaniu meczu. A nie było alternatywy, zdawaliśmy sobie sprawę.

Dlaczego Mintzlaff był na stanowisku do nurkowania do wtorku rano, jak komentowali zawodnicy i trenerzy? Szef klubu: – To nie jest tak, że robimy uniki w trudnych sytuacjach. Nasz jasny plan działania, również w ścisłym porozumieniu z UEFA i DFL, zakładał, że pozwolimy UEFA go anulować. Z perspektywy czasu uważam to za całkowicie dobry krok.

I dalej: „Mogę żyć z każdą krytyką. Ale czasami strzelasz szybko, co chcesz przez to osiągnąć? Czy chcę po prostu służyć frazesom, że RB to tylko konstrukt, chce tylko zarabiać i służyć marce? Mogę tylko potrząsnąć głową. To wszystko wpłynęło również na nas. A ja też jestem emocjonalnie zaatakowany”.

00:47

Dotykanie TV moment
Zdania Lewandowskiego niemal poruszyły Reifa do łez!

Źródło: ZDJĘCIE

Mintzlaff powstrzymuje łzy: „A potem, kiedy czytasz tyle bzdur, zastanawiasz się, jakie to obrzydliwe?”, czy to wojna? Wszyscy powinniśmy zadać sobie pytanie, czy możemy to zrobić w obecnej sytuacji? Tak więc w Bochum panował dobry nastrój do 1-0, nie zauważyłeś, że świat zatrzymał się i zmienił. Tutaj też nie ma ani dobra, ani zła. To sytuacja, z którą nigdy nie mieliśmy do czynienia”.

Czy RB przekaże premię (około 2 mln euro) za ćwierćfinał, w którym RB teraz odbywa się bez walki? Mintzlaff: „O decyzji dowiedzieliśmy się wczoraj wieczorem. Teraz czas pomyśleć o tym, co możemy zrobić. Cóż Pomyśl o tym.”

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.