Rekordowe zwycięstwo zawodników z Polski

Polski gracz loterii z województwa wielkopolskiego trafił w dziesiątkę w piątkowym losowaniu Eurojackpot. Według państwowej korporacji loteryjnej Zachodnie Lotto zawodnik z Polski jako jedyny w Europie wygrał w pierwszej klasie nagród.

Polski milioner lotto ustanowił rekord wygranych

Wybrany w piątek 45-krotny milioner z Polski osiągnął rekordowy zysk z numerami 14, 32, 34, 38 i 46 oraz dwoma euro numerami dwa i pięć. Do tej pory żaden gracz w Polsce nie był w stanie wygrać tak dużej sumy.

Olgierd Cieślik, prezes polskiej firmy loteryjnej Totalizator Sportowy, był zachwycony zwycięstwem.

Polska firma Totalizator Sportowy jest właścicielem loterii Lotto. Jako monopolista hazardowy z ponad 16 000 punktów sprzedaży w Polsce, firma jest nadzorowana przez polskie Ministerstwo Finansów. Firma od 2018 roku udostępnia platformę internetową dla losów na loterię. Jest także operatorem jedynego legalnego kasyna online w Polsce.

Cieślik napisał w piątek na kanale firmowym:

Kolejna główna nagroda w grze Eurojackpot w Polsce. Zawodnik z województwa wielkopolskiego wygrał 213 000 000 zł. Gratulacje!

Od początku loterii Eurojackpot w Polsce było dziewięciu milionerów. W 2019 i 2021 roku kraj miał po jednym zwycięzcy. W ciągu dwóch lat nagroda pieniężna wyniosła 45 milionów euro. Jednak tym razem rekordowa kwota wyniosła 45 691 514,80 euro.

Zwycięzca loterii w Niemczech

Druga klasa cenowa przyniosła również niemieckich zwycięzców. Wywrotki z Bawarii, Nadrenii-Palatynatu i Saary mogły załatwić sprawę za 472 480,70 euro. W klasie cenowej 2 skończył również inny zawodnik z Finlandii.

W trzeciej kategorii nagród pięciu graczy wygrałoby 213 165,70 euro. Oprócz trzech niemieckich graczy są też wywrotki ze Szwecji i Czech.

Następne losowanie Eurojackpot w Helsinkach odbędzie się we wtorek o 20:00 (CET). Pomimo piątkowego wysokiego jackpota, uczestnicy gry mogą spodziewać się potencjalnej wygranej w wysokości 10 milionów euro.

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.