Robert Lewandowski chce, aby ten zdobywca Złotej Piłki trenował Polskę – FOOTBALL INTERNATIONAL

Robert Lewandowski (33 l.) jeszcze nie zdobył Złotej Piłki. Ale wkrótce mógł pracować ze zwycięzcą.

Jak donosi włoska gazeta „Gazzetta dello Sport”, napastnik Bayernu podobno zaproponował bardzo szczególnego kandydata na kolejnego trenera reprezentacji Polski.

Według raportu to Fabio Cannavaro (48 lat)!

Włoski obrońca otrzymał nagrodę Piłkarza Roku w 2006 roku po zdobyciu Pucharu Świata. W tym czasie Złotą Piłkę wciąż przyznawano we współpracy z FIFA i „France Football”.

Jak piszą Włosi, polskie stowarzyszenie Cannavaro przedstawiło kontrakt do 2024 roku i pensję ponad dwóch milionów euro rocznie.

Legenda obrońców jest obecnie na rynku. Podobno niedawno otrzymał ofertę od irańskiego stowarzyszenia, ale negocjacje się nie powiodły.

Powiększać

Fabio Cannavaro nie ma klubu od 2019 roku

Zdjęcie: zdjęcie sojuszu / ZUMAPRESS.com

Po przejściu na emeryturę w Indiach w 2012 roku Cannavaro zajmował kilka stanowisk trenerskich. W latach 2018-2019 był tymczasowym trenerem reprezentacji Chin.

Wcześniej trenował chińskie kluby Guangzhou Evergrande i Tianjin Quanjian. Al-Nasr z Arabii Saudyjskiej zaopiekował się już Cannavaro.

14:03

„Jesteś pieprzonym idiotą”
Haaland wpada w panikę z powodu szaleństwa BVB

Źródło: ZDJĘCIE

Obecny trener reprezentacji Polski Paulo Sousa (51 l.) chce zakończyć swój kontrakt. Z jego punktu widzenia ma lepszą ofertę: powinien zainteresować go brazylijski klub Flamengo Rio de Janeiro.

Sousa przejął władzę dopiero w styczniu 2021 roku. Jego prośba o rozwiązanie umowy już po roku wywołała w Polsce wiele rozmów.

Teraz spokój powinien powrócić z Cannavaro…

REKLAMA

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *