Rozmieszczenie uchodźców: Baerbock wzywa do transportu powietrznego

Również Związek ds. Międzynarodowej Dystrybucji Uchodźców

Dyrektor parlamentarny frakcji Unii w Bundestagu Thorsten Frei (CDU) przyłączył się do prośby Baerbocka, który prowadził kampanię na rzecz międzynarodowej dystrybucji uchodźców z krajów sąsiadujących z Ukrainą, takich jak Polska czy Mołdawia. „Dobrze nam radzi, aby pomóc w odciążeniu tych krajów, aby ich potencjał nie został nadmiernie wykorzystany” – powiedział.

Wymagane szczyty federalne, stanowe i lokalne

Ponadto przywódcy frakcji Unii naciskają na wczesny szczyt władz federalnych, stanowych i samorządowych, aby rozdzielić z Ukrainy osoby uciekające przed wojną rosyjską agresją. „Potrzebujemy skoordynowanych działań ze strony władz federalnych, stanowych i lokalnych” – powiedział Frei prezydium CDU w Berlinie. „Sytuacja, w której państwo nie pojawia się, a przynajmniej nie w odpowiedni sposób, jest nie do zaakceptowania”.

Frei wezwał federalną minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) do podjęcia inicjatywy w celu jak najszybszego zwołania takiego spotkania na najwyższym szczeblu. Kraje tworzyły ośrodki recepcyjne, w szczególności działałyby grupy społeczeństwa obywatelskiego. „Ich cierpliwość też nie powinna być nadwyrężona”. Konieczna jest odpowiednia dystrybucja uchodźców w całych Niemczech.

Do tej pory zarejestrowano 225 000 uchodźców wojennych w Niemczech

W Niemczech od początku wojny na Ukrainie policja federalna zarejestrowała ponad 225 000 uchodźców wojennych. Jednak rzeczywista liczba prawdopodobnie będzie znacznie wyższa, ponieważ generalnie nie ma stałych kontroli granicznych na wewnętrznych granicach UE, a Ukraińcy mogą również wjeżdżać do kraju bez wizy. Według ONZ ponad 3,1 miliona osób uciekło za granicę. Do tej pory do samej Polski przyjechało ponad 2,1 mln osób.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.