Rozpoczyna się letni sezon lotniczy z 80 turami

Zdjęcie: Judita Grigelytes (V).

Na początku letniego sezonu lotniczego, w ostatnią niedzielę marca, na litewskich lotniskach zaplanowano 80 bezpośrednich lotów rozkładowych.

Według Aurimasa Stiklinasa, szefa usług lotniczych na litewskim lotnisku, w sezonie letnim spodziewany jest dalszy wzrost liczby pasażerów i lotów.

Na litewskich lotniskach co tydzień monitorujemy rosnący przepływ lotów i pasażerów. Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego spodziewamy się jeszcze szybszej regeneracji. Nieuchronnie przyczyni się do tego nie tylko początek sezonu wakacyjnego, ale także rosnący popyt na pasażerów – powiedział w raporcie A. Stiklinas.

Od 27 marca Barcelona będzie obsługiwana przez Wizz Air i Norwegian Air Shuttle przez Sztokholm. Wizz Air wznowi loty z Doncaster do Erewania od 28 marca i Belfastu od 29 marca. Dodatkowo od 25 marca Wizz Air uruchomił loty do Splitu w Chorwacji.

Od 28 marca łotewskie linie lotnicze Air Baltic wznowią loty na lotnisko Gatwick w Wilnie, a polski LOT poleci na lotnisko London Sioux.

Loty Wizz Air zaplanowane na 29 marca to Nic i Bilund, Ryanair i Wizz Air Atnus oraz Air Baltic Dublin.

Od 30 marca Ryanair lata na Korfu, Malt, Ryanair i Wizz Air do Mediolanu, a ten ostatni do lotów Air Baltic do Paryża. Ponadto szwajcarska linia lotnicza Swiss uruchomi loty do Zurychu.

Wizz Air wznowi loty na lotnisko w Kownie z Eindhoven, Ryanair do Neapolu od 28 marca, na Majorkę, Rimini i Rodos od 2 kwietnia.

Ryanair będzie obsługiwał lotnisko w Połądze w Dublinie, Ryanair i Wizz Air London, Norwegian Air Shuttle i SAS Oslo. Będą też loty Air Baltic do Rygi, SAS Kopenhaga.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.