Rzecz o ciężkiej broni – EURACTIV.de

Europe in Brief to poranny biuletyn EURACTIV. Możesz się zarejestrować tutaj.

Od wybuchu wojny na Ukrainie Niemcy są krytykowane za niechęć. W tym kontekście ciągle powtarza się, że jest za mało i za późno – zarówno ze strony partnerów europejskich, jak i politycznego Berlina.

Jakkolwiek ważna jest ta debata, czasami można się zastanawiać, dlaczego szczególnie Niemcy wpadły w takie kłopoty, podczas gdy wielki sąsiedni naród, Francja, uchodził im na sucho w dużej mierze bezkrytycznie.

W każdym razie liczby nie są, bo według tego, co wiemy, Francja zapewnia znacznie mniej.

Ta krytyka ma znacznie więcej wspólnego z niemiecką fazą samopoznania w zmieniającym się świecie. Ponieważ dokładnie to, co powinien zawierać punkt zwrotny, jest nadal przedmiotem dyskusji, a Niemcy, które w przeszłości często były nazywane „pacyfistami”, muszą najpierw „zinternalizować” swoją nową rolę jako rzecznika obrony FDP.

La Grande Nation jest już bardziej doświadczona lub, jak powiedział EURACTIV szef francuskiego komitetu obrony: „Francuzi mają większe zaufanie do własnego bezpieczeństwa”.

Cały artykuł na ten temat możesz tutaj Lilia.

Sektor biomasy jest największym pracodawcą energii odnawialnej w UE. Liczba osób zatrudnionych w sektorze energii odnawialnej wzrosła z 12 mln w 2020 r. do 12,7 mln w 2021 r. W UE 314 tys.

Wydatki energetyczne Francji przekroczą w tym roku 100 miliardów euro. Koszty importu paliw kopalnych we Francji wzrosną od 2021 r podwoić się i osiągnąć 100 miliardów euro, ponieważ koszty energii gwałtownie rosną w całej Europie. Winnymi są rosnące ceny ropy, wysokie ceny gazu oraz niezbędny import energii elektrycznej.

Po Uniperze jest Gazprom Germania. Niemiecka filia Gazpromu, od dawna obecna na „Securing Energy for Europe” (Sefe), wkrótce zostanie znacjonalizowana lustro. Zapytany minister federalny Habeck nie zaprzeczył raportowi. Niemcy zintegrują w ten sposób firmę, która zaopatruje zarówno sąsiadów z UE, jak i Szwajcarię.

Europejski Inspektor Ochrony Danych (EIOD) podejmuje działania prawne przeciwko nakazowi Europolu. Do zobaczenia wczoraj opublikowano próbę odnosi się do niedawno rozszerzonego mandatu Europolu, a dokładniej do: wsteczna legalizacja praktyk zatrzymywania danych. Zdaniem EIOD przyjęte przepisy podważają praworządność na szczeblu UE i zagrażają niezależności samego organu nadzorczego.

System certyfikacji w chmurze. Również Niemcy zwróciły się teraz do Komisji Europejskiej o polityczną dyskusję na temat wymogów suwerenności, począwszy od list widziany przez EURACTIV wyłania się. Organ wykonawczy UE naciska na uwzględnienie tych wymagań w europejskim systemie certyfikacji chmury cyberbezpieczeństwa.

Rekordowa suma przeciwko AIDS, gruźlicy i malarii. Bruksela zapewnia 715 mln euro z budżetu UE na Światowy Fundusz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią, jako przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen ogłosił wczoraj na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku – jak zawsze. Niemcy również zwiększyły swój wkład o 30% do 1,3 mld euro w ciągu trzech lat.

Współpraca rolnicza ze Stanami Zjednoczonymi. Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski spotkał się wczoraj z ambasadorem USA przy UE Markiem Gitensteinem na rozmowach dwustronnych. na dzisiejszym porządku dziennym według Gitenstein: Znaczenie jednolitego podejścia do zabezpieczenia dostaw żywności na Ukrainie i na całym świecie. Ponadto zbadano możliwości zintensyfikowania współpracy rolniczej między UE a Stanami Zjednoczonymi.

Rosjanie w Polsce demonstrują przeciwko częściowej mobilizacji. Posiadanie przedstawicieli rosyjskiej mniejszości narodowej w Polsce czuwania organizowane w kilku miastach Polskiprotest przeciwko częściowej mobilizacji ogłoszonej przez prezydenta Rosji Władimira Putina w ramach inwazji na Ukrainę.

Ograniczenie zysków przedsiębiorstw „nie sprawia, że ​​energia jest tańsza”, twierdzi austriacki minister finansów. A Proste limity przychodów nie wystarczą, powiedział wczoraj Magnus Brunner. Ograniczenie możliwości inwestycyjnych dla firm nie ułatwiłoby im rezygnacji z rosyjskiego gazu. Minister wskazał również na kontrowersyjną technologię szczelinowania hydraulicznego jako możliwe rozwiązanie.

Dezerterzy rosyjscy nie otrzymują czeskich wiz. Rosjanie ty opuścił kraj w obawie przed mobilizacją, nie spełniają warunków przyznania wizy humanitarnej w Czechach – powiedział wczoraj minister spraw zagranicznych Jan Lipavský. Z drugiej strony Niemcy potwierdziły, że będą je uwzględniać.

Bułgarzy uważają wysokie ceny za bardziej niebezpieczne niż wojna na Ukrainie. Pochodzi z niedawno opublikowana ankieta z Gallup International na zewnątrz. Około 87,9% respondentów stwierdziło, że istnieje realne ryzyko nadmiernego wzrostu cen w Bułgarii, a 56,3% obawia się eskalacji wojny na Ukrainie.

MidCat: Portugalia wciąż uważa, że ​​mogą przekonać Francję. Portugalski rząd wciąż wierzy w możliwość przekonać Francjęma umożliwić dostawy gazu, a następnie wodoru z Półwyspu Iberyjskiego do Europy, ale analizuje też alternatywne połączenie przez Włochy.

Szczelinowanie hydrauliczne: Wielka Brytania poszukuje krótkoterminowych alternatyw dla dostaw gazu. Minister Handlu i Energii powiedział Izbie Gmin, że Zniesiono moratorium na szczelinowanie obowiązujące od 2019 r.. To rozzłościło partie opozycyjne i konserwatywnych posłów reprezentujących okręgi wyborcze, w których praktykuje się fracking.

Hiszpania uważa podatek majątkowy Ten ogłosiła hiszpańska minister finansów María Jesús Montero (PSOE/S&D) powiedział w czwartek, że będzie to podatek tymczasowy, prawdopodobnie już w styczniu 2023 roku. Posunięcie to nastąpiło po serii obniżek podatków w stanach kierowanych przez obszary opozycyjne centroprawicowej Partii Ludowej (PP/PPE).

 • UE: Frans Timmermans spotyka się z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake’em Sullivan
  Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski wygłasza przemówienie programowe i wręcza nagrody podczas ceremonii wręczenia nagród Europejskiego Dnia Ekologicznego
  Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, 20-23 września
 • Belgia: Ostateczne wyłączenie reaktora jądrowego Engie Doel 3
 • Brytania: Kanclerz Skarbu Kwasi Kwarteng przedstawia plan finansowy
 • Szwajcarski: Niezależna Międzynarodowa Komisja Śledcza ds. Ukrainy przedstawia raport ustny Radzie Praw Człowieka ONZ
 • Węgry: Rząd przedstawia parlamentowi szereg reform antykorupcyjnych
 • Ukraina: Referendum w sprawie aneksji przez Rosję terenów separatystycznych (do 27 września)
 • STANY ZJEDNOCZONE: Premier Pakistanu Shehbaz Sharif przemawia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.