Sahra Wagenknecht: Lewicowi członkowie parlamentu stanowego domagają się wykluczenia z partii

Członkini parlamentu stanu Turyngii Katharina König-Preuss po kontrowersyjnym przemówieniu Sary

Erfurt/Magdeburg/Drezno – Posłanka Turyngii Katharina König-Preuss (44) po kontrowersyjnym przemówieniu swojego partyjnego kolegi Sarah Wagenknecht (53) domagało się ich wykluczenia z lewicowego ugrupowania parlamentarnego.

Uwagi Sahry Wagenknecht poruszyły nerwy kolegów z partii. Czy może nadal być członkiem Die Linke? © Michael Kcaller/dpa

König-Preuss opublikowała na Twitterze list otwarty, w którym wraz z dwoma innymi lewicowymi politykami państwowymi z Saksonii i Saksonii-Anhalt domagała się dymisji dwóch przewodniczących ugrupowań parlamentarnych. Upoważniłyby one przemówienie Wagenknechta w Bundestagu, a zatem poparłyby go.

W czwartek Wagenknecht oskarżył rząd federalny o „rozpętanie bezprecedensowej wojny gospodarczej przeciwko naszemu najważniejszemu dostawcy energii” w obliczu Rosji. Wezwała do zniesienia sankcji gospodarczych wobec Rosji i negocjacji w sprawie dostaw rosyjskiej energii do Niemiec.

Premier Turyngii Bodo Ramelow (66, po lewej) napisał w sobotę na Twitterze, że po powrocie z wizyty w Polsce miał „wyraźnie przeciwstawić się żądaniom odrębnych negocjacji między Niemcami a rządem rosyjskim w sprawie dostaw „taniego gazu ziemnego”.

Dagmar Schipanski, polityk CDU, zmarła
Polityk
Dagmar Schipanski, polityk CDU, zmarła

„Płatność byłaby krwawa i zniszczyłaby wolną Europę” – powiedział Ramelow.

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.