Sankcje FIFA Rosja – Polska reaguje

FIFA zareagowała na rosyjskie ataki na Ukrainie i nałożyła pierwsze sankcje. Rosja nie została wykluczona z eliminacji do Mistrzostw Świata. Jednak pierwsza reakcja nastąpiła szybko.

Bez meczów u siebie, bez flagi, bez hymnu: Światowy Związek Piłki Nożnej FIFA nałożyła pierwsze sankcje po ataku Rosji na Ukrainę. Mecze międzynarodowe nie są już rozgrywane w Rosji, mecze u siebie rozgrywane są na neutralnym terenie. Ponadto hymn nie będzie już grany na meczach drużyn narodowych, nie będzie też widoczna rosyjska flaga.

Prezes polskiego stowarzyszenia mówi o „niedopuszczalnych” sankcjach

Co więcej, drużyna narodowa nie może już grać pod nazwą Rosja. Teraz pojawi się pod nazwą swojego stowarzyszenia RFU. Zostało to ogłoszone przez FIFA w niedzielny wieczór. Decyzja została podjęta jednogłośnie iw ścisłej konsultacji z Europejską Unią Piłki Nożnej (UEFA). FIFA zastrzega sobie również prawo do nałożenia innych sankcji. Rosja nie została wykluczona z play-offów mistrzostw świata.

Jednocześnie FIFA ponownie potępiła „rosyjską przemoc podczas inwazji” i wyraziła „głęboką solidarność” ze wszystkimi zaangażowanymi. Ponadto globalne stowarzyszenie wezwało do „przywrócenia pokoju i natychmiastowego nawiązania konstruktywnego dialogu”.

Prezes polskiego związku Cezary Kulesza nazwał sankcje FIFA „nie do przyjęcia”. Urzędnik powiedział na Twitterze: „Nie interesuje nas gra na występy. Nasze stanowisko pozostaje bez zmian: reprezentacja Polski NIE rozegra meczu z Rosją. Nazwa rosyjskiej drużyny nie ma znaczenia”.

Polskie FA wydały również oświadczenie, powtarzając, że nie widzą możliwości gry z Rosją w play-offach „niezależnie od nazwy drużyny rosyjskiej i miejsca rozgrywania meczu”.

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.