Savills przejmuje Knight Frank Property Management Team w Polsce – Savills | Nowy

W tym zakresie Savills w Polsce zatrudnia 35 pracowników i rozszerza portfolio zarządzania nieruchomościami do ponad 1,2 mln m².

„Rozwój zarządzania aktywami i nieruchomościami jest ważnym celem naszego strategicznego rozwoju biznesu w Europie i dlatego ma wysoki priorytet” – skomentował James Sparrow, dyrektor generalny Savills UK i EMEA, dodając: „Zespół zarządzania nieruchomościami Knight Frank w Polsce cieszy się znakomitą reputację i cieszymy się, że dołączyli do naszej firmy. Polska jest dla nas ważnym rynkiem wzrostu.

Nowo zarządzany portfel nieruchomości komercyjnych składa się głównie z budynków biurowych w Warszawie i innych dużych miastach Polski. Uzupełnienie o nieruchomości już zarządzane przez Savills, które obejmują również powierzchnie komercyjne i wielofunkcyjne, daje w efekcie duże i zróżnicowane portfolio. Ważniejsze nieruchomości to West Station I i II (115 900 m²) i Miasteczko Orange (77 100 m²) w Warszawie, Maraton A i B (39 300 m²) w Poznaniu, Green Tower A i B (36 600 m²) we Wrocławiu, Arkońska Business Park (30 800 m²) w Gdańsku i Kapelance (22 000 m²), Jacobs CH2M Center (18 000 m²) oraz MK29 (11 000 m²) w Krakowie.

„To bardzo ważny krok dla dalszego rozwoju Savills w Polsce, który pozwoli nam podwoić wielkość naszej działalności w zakresie zarządzania nieruchomościami i znacząco wzmocnić naszą pozycję w sektorze biurowym. Z zarządzaną powierzchnią przekraczającą milion m² jesteśmy obecnie jednym z czołowych zarządców na polskim rynku nieruchomości komercyjnych – mówi Tomasz Buras, prezes Savills Poland i patrzy w przyszłość: „Nie będziemy jednak spocząć na laurach i planować dalsze poszerzanie naszego portfolio. Nasi nowi klienci korzystają z dostępu do naszych ostatnio wdrożonych najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Jestem również przekonany, że nasi nowi koledzy szybko odkryją zalety naszej kultury korporacyjnej i poczują się częścią Savills.

Zespołem pokieruje Michał Bryszewski, który od czerwca 2021 roku pełnił funkcję Head of Property & Asset Management w Savills w Polsce. W ramach przejęcia dołączy czterech inżynierów Knight Frank, którzy będą realizować projekty dla Savills Property oraz Klienci Asset Management oraz zespół ds. doradztwa budowlanego i projektowego.

„Ożywienie jest ważnym sygnałem dla rynku i podkreśla rosnące znaczenie zarządzania nieruchomościami dla doradztwa na rynku nieruchomości, a w szczególności dla Savills. Wzmocnienie sektora biznesowego w naszym sąsiednim kraju przynosi korzyści również naszym międzynarodowym klientom w Niemczech. Jesteśmy również na ścieżce wzrostu dzięki zarządzaniu nieruchomościami w Niemczech”, podsumowuje Regina Jones, dyrektor zarządzająca Property & Facility Management w Savills w Niemczech.

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *