Scholz zamknie Nord Stream 2

Premier Polski

Mateusz Morawiecki przyjmie w niedzielę kanclerza Niemiec Olafa Scholza.


(Zdjęcie: Reuters)

Rzym/Warszawa Polski premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do kanclerza Olafa Scholza o zamknięcie kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2 na Morzu Bałtyckim. „Wzywam kanclerza Scholza, aby nie poddawał się rosyjskiej presji i nie pozwalał na wykorzystanie Nord Stream 2 jako środka nacisku na Ukrainę, Polskę i UE” – powiedział w czwartek szef krajowego rządu. wizyta w Rzymie. Scholz ma przyjechać do Polski w niedzielę i już kilka dni temu poznał Morawieckiego w Berlinie.

Polska i inni przeciwnicy rurociągów na Ukrainie iw Stanach Zjednoczonych mają nadzieję, że nowa koalicja sygnalizacji świetlnej zmieni kurs w Berlinie. Do tej pory jednak Scholz, podobnie jak jego poprzedniczka Angela Merkel, opowiadał się za rurociągiem. W środę uniknął pytań o to, czy Nord Stream 2 będzie mógł połączyć się w przypadku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Prezydent USA Joe Biden ostrzegł we wtorek prezydenta Rosji Władimira Putina, że ​​Nord Stream 2 jest zagrożony i że grożą surowe sankcje gospodarcze, jeśli Rosja rozważy inwazję na Ukrainę. Tłem są ruchy wojsk rosyjskich w obszarze przygranicznym.

Nieprzerwany: Baerbock grozi Rosji: musimy zapobiec eskalacji konfliktu na Ukrainie

Najlepsze prace dnia

Znajdź najlepsze oferty pracy teraz i
zostać powiadomiony e-mailem.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *