Serie A: Juventus rozczarowany – Napoli na czele

Stan: 22.08.2022 22:57

Dzięki wspaniałemu występowi SSC Napoli wspięło się na szczyt Serie A. Milan, a Juventus rozczarował się.

Juventus stracił swoje pióra po raz pierwszy w drugiej kolejce Serie A. Wraz z debiutem w Bundeslidze Filipem Kosticem, Juve nie mogło przeboleć remisu 0:0 z Sampdorią Genoa. Były mistrz serii dąży do powrotu na tron ​​włoskiego futbolu po dwóch rozczarowujących latach.

Drugie zwycięstwo AS Roma

AS Roma odniosła w poniedziałek drugie zwycięstwo w sezonie 1:0. Z nowo awansowanym amerykańskim Cremonesem Chris Smalling (65. minuta) zapewnił sobie niewielkie zwycięstwo dla zwycięzców Ligi Konferencyjnej pod okiem José Mourinho. Smalling zadedykował swoją bramkę holenderskiemu debiutantowi Georginio Wijnaldumowi, który odpadł ze złamaną golenią i mógł nawet przegapić Puchar Świata w Katarze.

Napoli przejmuje inicjatywę

SSC Napoli świętuje zwycięstwo Victora Osimhena 2:0 nad AC Monza.

SSC Napoli nadal jest liderem Serie A po drugiej kolejce z sześcioma punktami i golami 9-2. Napoli wyraźnie wygrało 4-0 (2:0) z AC Monza w niedzielę (21.08.2022) i wyprzedziło Inter Mediolan dzięki lepszej różnicy bramek.

Inter już dzień wcześniej wygrał ze Spezią Calcio 3:0 (1:0), gole strzelili Leandro Martínez (35. minuta), Hakan Çalhanoğlu (52.) i Joaquin Correa (82.).

Khvicha Kvaratskhelia strzelił dwa gole dla SSC Napoli (35′ i 62′), pozostałe gole strzelili Victor Oshimen (45′) i Min-jae Kim (90′).

Wyzwanie Bergamo na remis z Milanem

W niedzielny wieczór Napoli znów mogło być szczęśliwe, ponieważ rywal AC Milan stracił dwa punkty do Atalanty Bergamo. W emocjonującym meczu obie drużyny zremisowały 1:1 (1-0), ostatecznie Milan zdobył trzy punkty, ale z trudem udało mu się stworzyć naprawdę duże szanse. Ruslan Malinowski dał prowadzenie Atalanta w 28. minucie, wyrównał Ismaël Bennacer w drugiej połowie (68.).