Spalone centrum danych: OVH otwiera ognioodporne następcę w Strasburgu

Półtora roku po tym, jak pożar zniszczył całe centrum danych OVH i poważnie uszkodził inne, francuski dostawca usług w chmurze zainaugurował „hiperodporną i trwałą” następcę witryny. Wydarzenie w Strasburgu zgromadziło dwóch francuskich ministrów i komisarza europejskiego Thierry’ego Bretona.

W instalację o nazwie SBG5 zainwestowano 30 milionów euro, a centrum danych powstało na podstawie planów sporządzonych tuż po pożarze. Na powierzchni 1700 m² znajduje się 19 izolowanych pomieszczeń, odporność ogniowa wynosi około dwóch godzin. Zasilanie awaryjne i elektryczne zostały przeniesione na zewnątrz.

W nocy 10 marca 2021 roku pożar doszczętnie zniszczył centrum danych SBG2 i uszkodził części SBG1. Pożar nie spowodował obrażeń, a dwa centra danych nie zostały przywrócone do użytku. Kolejne dochodzenia ujawniły rażące niedociągnięcia. W obiekcie znajdowały się drewniane stropy, które miały wytrzymać pożar nawet do godziny, jak donosił „Rejestr”. Poza tym nie było według magazynu komputerowego brak automatycznych gaśnic, zasilanie zostało odcięte zbyt późno, a konstrukcja budynku sprzyjała rozprzestrzenianiu się ognia. Możliwą przyczyną pożaru był wyciek wody z falownika.

OVH jest jednym z największych dostawców usług internetowych w Europie i oprócz kilku centrów danych we Francji, obsługuje także inne centra danych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Singapurze i Australii. Według firmy na czterech kontynentach jest ich łącznie 33. Wraz z nowym typem datacenter OVH chce nie tylko poprawić bezpieczeństwo, ale także zmniejszyć ślad ekologiczny, firma zapewnia.


(ja)

Do strony głównej

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.