Spektakl Lewandowskiego nie uratował: marsz Polski na Euro 2020 zakończony | Sporty

Szwecja już wcześniej zapewniła sobie miejsce w play-offach, ale także zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie po wygranej.

Polska zdobyła tylko jeden punkt w trzech meczach – 1:1.

Grać Zwycięstwa Projektować Straty Raport celów Zwrotnica
Szwecja 3 2 1 0 2 7
Hiszpania 3 1 2 0 5 5
Słowacja 3 1 0 2 -5 3
Polska 3 0 1 2 -2 1

Szwecja objęła prowadzenie po 2 minutach na 1-2, kiedy Emilis Forsberg elegancko otrzymał długie podanie środkiem, kończąc go półwolejem tuż pod poprzeczką.

To był zły znak dla Polski, która potrzebowała tylko zwycięstwa w tym meczu. Lewandowski miał fantastyczną okazję na zdobycie kolejnego gola dla FC w 17. minucie, ale postrzelił tuż nad poprzeczką.

E.Forsberg ponownie trafił do Polski w 59. minucie, kiedy na boisku pojawił się Dejanas Kalusevskis i popisał się jednym uderzeniem.

W ciągu dwóch minut najjaśniejsza gwiazda R. Lewandowski rozbudził nadzieję dla Polaków. Uciekł szybkim atakiem i oddał niesamowity strzał do szwedzkiej bramki.

R.Lewandowski sam kopnął piłkę pod bramkę w 84. minucie – supergwiazda się nie pomyliła, wynik wyrównał, a sąsiedzi musieli pobić kolejnego, aby zdobyć bilet do fazy pucharowej.

Jednak próby oblężenia bramki przeciwnika nie powiodły się i Szwecja zdobyła punkt w doliczonym czasie gry, kiedy Viktor Claesson po kolejnym udanym transferze z D. Kalusevskis strzelił bramkę.

D. Kałuszewski stał się najmłodszym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy, potrafiącym zaliczyć dwie asysty w jednym meczu.

Przebieg gry. Polska – Szwecja 2:3

Druga część.

90 + 4 min. BRAMKA! To wszystko! D. Kalusevski podaje udane podanie i Viktor Claesson pokonuje dokładnie 3:2.

84 min. BRAMKA! A. Lewandowskim! Jeszcze jeden gol i wynik wynosi teraz 2:2. Na pewno to nie dla Polski, potrzebują jeszcze jednego!

65 minut. Piłka jest czysta z buta obrońcy, Szwecja.

61 min. BRAMKA! Co się dzieje w Petersburgu. Robertas Lewandowskis popisał się fantastyczną piłką Alejandro Villarreala, który pokonał pułapkę ofsajdową. Bramkarz wypadł z gry i próbował lobować, ale lob był nieudany.

59 min. BRAMKA! Polski dom w ogniu! Dejanas Kalusevskis, który pojawił się na boisku po zmianie, podaje do Emila Forsberga, który gubi się i powiększa przewagę – 2:0.

50 minut. Dwa strzały Szwedów, ale Polskę ratuje bramkarz, a potem obrońca.

46 minut. Druga połowa już się rozpoczęła. Polakom pozostało 45 minut nadziei.

Pierwsza połowa.

45 minut. Pierwsza połowa się skończyła.

45 minut. Dobry strzał w stronę szwedzkiej bramki, ale bramkarz R. Olsen znów gra perfekcyjnie.

26 minut. 34 stopnie w Petersburgu, więc sędzia ogłasza przerwę na regenerację do pierwszej połowy.

17 minut. Co za szczęście ! A. Lewandowski trafił w poprzeczkę dwa razy w ciągu kilku sekund! Fortuna uśmiecha się do Szwedów, Polacy chwytają się za głowy.

2 min. BRAMKA! E.Forsberg znajduje piłkę w polu karnym i kopie ją w dolny róg bramki. Polska była myta w zimnym prysznicu, przed Szwedami 1:0.

Składy drużyn startowych:

Polska: Wojciechas Szczęsny; Janas Bednarekas, Kamilis Glikas, Bartoszas Bereszyński; Tymoteuszas Puchaczas, Mateuszas Klichas, Grzegorzas Krychowiakas, Kamilis Jozwiakas, Piotras Zielinskis, Karolas Świderskis; Robertasa Lewandowskiego.

Szwecja: Robin Olsen; Mikael Lustig, Victor Lindeloef, Marcus Danielson, Ludwig Augustinsson; Sebastian Larsson, Christopher Olsson, Albin Ecdal, Emil Forsberg; Robin Quaison, Aleksander Isak.