Sprawa Schlesingera: ARD wycofuje zaufanie rbb-Spitze

Sprawa Schlesingera

ARD wycofuje zaufanie z rbb-tip


Audio: Inforadio rbb24 | 20.08.2022 | Jo Goll | Obraz: dpa/O.Berg

Liderzy ARD nie ufają zarządowi radia Berlin-Brandenburgia, że ​​poradzi sobie wystarczająco szybko z incydentami z udziałem byłego nadawcy Schlesingera. Szef DJV wzywa do zmiany RBB.

Liderzy ARD wycofali się z zaufania do kierownictwa rbb. Przewodniczący ARD Tom Buhrow powiedział, że jego koledzy zawsze słyszą nowe zarzuty pochodzące wyłącznie z prasy. „My, liderzy ARD, nie mamy już zaufania do zdolności ogólnego kierownictwa stacji do wystarczająco szybkiego radzenia sobie z różnymi incydentami”.

Buhrow: bieganie za informacją

Dyrektor NDR Joachim Knuth, dyrektor ds. zasobów ludzkich Florian Hager i dyrektor SWR Kai Gniffke, który ma zostać nowym prezesem ARD w nadchodzącym roku, złożyli podobne oświadczenia. „To, czego teraz potrzebujemy, to pełna przejrzystość i wyjaśnienie tego, co dzieje się w RBB oraz nowy początek pod nowym kierownictwem” – zażądał Hager w niedzielę. „Nie sądzę, aby kierownictwo rbb było chętne lub zdolne do wyjaśnienia wydarzeń na tyle, aby ponownie ustabilizować stację” – dodał Gniffke. „Ale wydaje mi się to pilne w interesie kolegów z rbb, którzy każdego dnia kontynuują tworzenie dobrych programów w najtrudniejszych warunkach”, kontynuował szef SWR.

Redmann: zaufanie do transmisji i zarządu wstrząśnięte

Według przewodniczącego frakcji CDU w brandenburskim parlamencie landu Jana Redmanna, ARD chce jasno dać do zrozumienia swoim wotum nieufności dla kierownictwa rbb, że jest po stronie oświecenia i nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje niepowodzenia. Redmann przemawiał w specjalnym wieczornym programie rbb24 w ​​telewizji rbb. Co więcej, zdaniem Redmanna, zaufanie do Rady Radiofonii i Rady Dyrektorów zostało zachwiane. Prosi, aby po doniesieniu zewnętrznej kancelarii prawnej o rzekomym przewinieniu dyrektora, Rada Radiofonii i Telewizji została bardzo szybko odtworzona. Następnie zarządzanie i zarządzanie muszą zostać odnowione.

Przewodniczący grupy parlamentarnej SPD w Brandenburgii Daniel Keller wezwał w niedzielę na Twitterze do dymisji Hagena Brandstättera. Brandstäter jest dyrektorem zarządzającym rbb od czasu rezygnacji Patricii Schlesinger.

Menedżer odsunięty na bok

Pienkny nowym przewodniczącym Rady Radiofonii i Telewizji

Stanowisko ustępującego Przewodniczącego Rady Radiofonii i Telewizji w Kirchbach przejmie tymczasowo wiceprzewodniczący Rady Radiofonii i Telewizji Dieter Pienkny z Niemieckiej Federacji Związków Zawodowych. Oświadczenie ARD w wieczornym programie rbb określił jako niewystarczające. Według Pienknego nie było jasne, jakie będą tego konsekwencje. „Ten pierwszy krok Toma Buhrowa może być bardzo godny pochwały, ale co to oznacza? Czy przyjdzie zespół ekspertów WDR, czy przyjdą skądś i przejmą firmę?” Chciałby uzyskać trochę więcej informacji, zanim je skomentuje.

Jednak jego zaufanie do kierownictwa również spada. Prawie codziennie pojawiają się złe wieści. ARD i rbb nie są sklepami samoobsługowymi. Pienkny wezwał do jak najszybszego wyjaśnienia zarzutów, ponieważ rbb musi się wreszcie uspokoić.

Kapek zaskoczony ogłoszeniem – Stohn oburzony

Polityk berlińskich Zielonych Antje Kapek, członek Rady Radiofonii i Telewizji, wyraziła zdziwienie ogłoszeniem. Administratorzy ARD nie mają prawa domagać się ich rezygnacji. To jest zadanie Rady Radiofonii i Telewizji RBB. Z drugiej strony rozumie oczywiście złość wywołaną skandalem. Koresponduje to również ze stanem ducha, jaki panuje wśród pracowników rbb. Przy wszystkich niezbędnych reformach rbb powinien być w stanie działać w nadchodzących tygodniach.

Polityk brandenburskiej SPD Erik Stohn, który jest również członkiem rady nadawców, powiedział rbb24-Brandenburg Aktuell, że uważa działania Toma Buhrowa i innych dyrektorów za dość bezczelne. „Właściwie to przyjacielski ogień, co się tam dzieje”, powiedział Stohn Brandenburg Aktuell. „Być całkowicie bezcelowym w takiej sytuacji, w której rbb popada w kłopoty, jest zaniedbaniem. I szczerze mówiąc, dyrektor ARD również nie ma do tego prawa”.

Rbb jest jednym z dziewięciu nadawców równoprawnych ARD. Skrytykował również, że były dyrektorzy bez rbb. Zarząd musi gwarantować zaufanie do Rady Radiofonii i Telewizji oraz do nadzoru prawnego krajów związkowych Berlina i Brandenburgii.

Redakcja rbb wzywa do rezygnacji kierownictwa

W oświadczeniu redakcja rbb wzywa do rezygnacji kierownictwa. Mówi się, że przedstawiciele dziennikarzy domowych nie wierzą już, że przy takim zarządzaniu możliwe jest całkowite wyjaśnienie. Ponadto posłowie nie powinni zadowalać się automatyczną ewolucją.

Redakcja domaga się innych, bardziej płaskich i prawdziwie przejrzystych struktur. Ponadto oczekuje się, że w ten proces zostanie zaangażowana siła robocza.

DJV wzywa do ponownego wyrównania

Transmisja: specjalny rbb24, 20 sierpnia 2022, 20:15

Patricia Marsh

„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.