Środowisko – Berlin – Ministerstwo Środowiska odrzuca oskarżenie o fałszywe wiadomości z Polski – wiedza

Berlin (dpa) – Rząd federalny oddalił polskie roszczenia dotyczące śmierci ryb w Odrze. „Żałujemy, że strona polska doszła do tej oceny” – powiedział w poniedziałek rzecznik Federalnego Ministerstwa Środowiska w Berlinie, odnosząc się do oskarżeń Warszawy o rozpowszechnianie przez Niemcy „fałszywych wiadomości”. Poszukiwania przyczyn śmiertelności ryb w Odrze jeszcze się nie skończyły.

Obecnie istnieje kilka organicznych i nieorganicznych substancji, które mogą być odpowiedzialne, powiedział rzecznik. „To naprawdę wygląda jak chemiczny koktajl. Zgodnie z naszą obecną wiedzą, żadna z tych substancji sama nie spowodowała śmierci ryb”. Może to być „wydarzenie wieloprzyczynowe”.

„Żadna partia i nigdy w Niemczech nie twierdziła, że ​​same pestycydy były przyczyną śmierci ryb. Szkoda, że ​​polskie Ministerstwo Środowiska rozumie teraz odpowiednie wyniki laboratoryjne jako przypisanie odpowiedzialności”.

Powołana tydzień temu niemiecko-polska grupa ekspertów spotkała się po raz pierwszy w poniedziałek i wymieniła wartości laboratoryjne oraz wyniki testów. W jego skład wchodzą eksperci rządu federalnego i zainteresowanych krajów związkowych, a także władze polskie na szczeblu krajowym i regionalnym. Za stronę niemiecką odpowiada Federalna Agencja Środowiska. Rzecznik ministerstwa wyraził wcześniej nadzieję, że „ewentualny spór” zostanie wyjaśniony podczas omawiania danych w grupie roboczej.

Polska minister środowiska Anna Moskwa napisała na Twitterze w sobotni wieczór: „Uwaga, w Niemczech rozchodzą się kolejne fake newsy!!! Pestycydy i herbicydy. jakikolwiek wpływ na ryby lub inne zwierzęta i bez związku ze śmiertelnością ryb.

© dpa-infocom, dpa:220822-99-476635/5

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.