Straż graniczna ponownie obróciła 30 nielegalnych migrantów

W niedzielę funkcjonariusze SBGS odprawili 32 przybyłych, którzy chcieli wjechać na Litwę, sobota – 4, piątek – 13, czwartek – 31, środa – 2, wtorek – 24.

W poniedziałek na Litwę nie wpuszczono cudzoziemców z Białorusi ze względów humanitarnych.

W poniedziałek w Varėna Border Team SBGS wszczęto dwa wstępne śledztwa w sprawie nielegalnego przewożenia ludzi przez granicę państwa. Straż graniczna w Druskiennikach w rejonie Varėna i gminie Druskienniki, w pobliżu granicy z Białorusią, była dwukrotnie zatrzymywana w różnym czasie. W sumie zatrzymano 4 samochody. Trzech z nich prowadzili obywatele polscy, a jeden obywatel ukraiński. Jako pasażerowie podróżowali pasażer posiadający zezwolenie na pobyt w Polsce oraz obywatel polski. W obu przypadkach przemycano łącznie 5 podejrzanych obywateli Indii i 8 podejrzanych obywateli Afganistanu.

Straż graniczna została zatrzymana przez straż graniczną. Przestępstwo takie podlega karze grzywny lub aresztu albo karze pozbawienia wolności do lat 6.

W tym roku, według danych o północy od poniedziałku do wtorku, straż graniczna nie pozwoliła na próbę przedostania się na Litwę łącznie 436 migrantom z Białorusi. Od początku sierpnia, kiedy SBGS nabyło prawo nie wpuszczania tych cudzoziemców, 8106 z nich nie wjechało na Litwę.

Litewska straż graniczna działała zawodowo w czasie kryzysu migracyjnego i dzięki temu zyskała zaufanie społeczne, a pomagający im żołnierze stracili wczoraj służbę na granicy. Kontrola graniczna w obszarach odpowiedzialności Litwy na zewnętrznej granicy UE prowadzona jest w ramach wzmocnionego systemu.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.