Sūduva przegrała pierwszą grę kontrolną

FOTO: Vytautas Kuralavičius

„Sūduva” Marijampola wylądowała 0:1 (0:0) w suwalskich „Wigrach” w pierwszym meczu kontrolnym 2022 roku na arenie „Hikvision”.

Vilius Stebrys, Žygimantas Baltrūnas, Justinas Januševskis, Aleksandras Živanovičius, Modestas Vainikaitis, Giedrius Matulevičius, Levanas Macarašvilis, Ernestas Burdzilauskas, Jevgenas Protasovas, Matas Miškis. Justas Paštukas, Vini Lontsi, Linas Zingertas, Tautvydas Burdzilauskas i Simas Venckevičius weszli na plac w drugiej połowie.

W pierwszym meczu kontrolnym drużyna Mariampola grała w tym samym stylu, na którym polegała w 2021 roku – wiele krótkich podań, długo próbowali panować nad piłką. W tym czasie Wigry, które ustawiły 5 obrońców, próbował bronić i kontratakować.

Goście przez chwilę lepiej realizowali swój plan, oddali kilka groźnych, choć niecelnych strzałów z dystansu, a A. Živanovičius trafił do bramki Mateusza Lewandowskiego.

„Sūduvai” zdołał zorganizować najgroźniejszy atak w 37. minucie, kiedy to K. Mbombo zdołał odebrać piłkę i znalazł L. Mačarašvilisa, który dołączył do ataku. Ziemniak, który został naprawiony, oddał niebezpieczny strzał w odległy kąt, ale był niedokładny.

Początek drugiej kwarty był nieudany dla mieszkańców Mariampola. 47 min. piłka wysłana z prawej krawędzi wysokim torem dotarła do lewej bramki bramki i odbiła się od siatki – 0:1.

Po chwili wigierka kolejnym strzałem z dystansu sprawdziła mistrzostwo V. Stebriego – bramkarz skierował piłkę w róg.

Świetną okazję na wyrównanie wyniku miał 'Sūduva’ w 66. minucie, ale J. Paštukas potężnym strzałem z 16 metrów posłał piłkę w środek bramki i bramkarzowi udało się ją pokonać.

Później goście wielokrotnie grozili drzwiom V. Stebriego groźnymi ciosami, ale wynik się nie zmienił.

Drugi mecz kontrolny zostanie rozegrany w Sikuva Arena w Hikvision Arena 30 stycznia. (niedziela) 14.00 z Telšiai „Džiugu”.

fksuduva.lt

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.