Supergwiazda i mama: świat Sereny Williams – Wiadomości tenisowe

Wimbledon to także show Sereny Williams. Po rocznej przerwie amerykańska supergwiazda powraca i nadal realizuje swoje marzenie o wszechczasach.

LONDYN (AP) — Serena Williams przewróciła oczami. 40-letni Amerykanin z uśmieszkiem odpowiadał na pytania dotyczące jego osobistych oczekiwań związanych z wielkim powrotem na Wimbledon.

Mam wysokie cele, ale musimy zobaczyć. Nie odpowiem, supergwiazda tenisa flirtowała. Ponieważ nic innego nie ma znaczenia dla 23-krotnej zwycięzcy, kiedy wraca po rocznej przerwie na kontuzje, niż polowanie na rekordowy tytuł Wielkiego Szlema. 364 dni po ostatnim klasycznym występie na murawie i pękniętym mięśniu ud, Williams świętuje swój długo oczekiwany powrót we wtorek – i już udowodnił swoją wyjątkową pozycję poza sportem.

Williams zawodowiec

Drużyna Williamsa nie pozostawiła niczego przypadkowi przed pierwszym meczem z francuskim Harmony Tan. Po rozgrzewce w deblu z Ons Jabeur Tunezyjczyk, który na Wimbledonie był trzeci, pełni również rolę partnera treningowego. Szybko staje się jasne, kto nadaje ton na boisku. Williams wydaje krótkie polecenia, Jabeur gra. Wszystko za 24. tytuł w jednym z czterech największych turniejów, z którym Williams wyrównałby rekord australijskiej Margaret Court. Nie zrezygnowałam – podkreśliła na Wimbledonie. Po prostu musiałem być w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym. I szczerze mówiąc, na to też nie miałem żadnego planu. Po prostu nie wiedziałem, kiedy wrócę.

Williams, przeciwnik

Z powodu długiej przerwy Williams spadła na 1204. miejsce w światowych rankingach – i nadal jest kochana i obawiana przez wszystkich jej przeciwników. Nie tylko Angelique Kerber ufa najstarszej uczestniczce planu. Światowa nr 1 Iga Świątek z Polski powiedziała nawet, że była zdenerwowana, gdy zobaczyła Williamsa trenującego na Wimbledonie tuż przed rozpoczęciem turnieju i nie wiedziała, jak zareagować.

Williams narzeczony

Podczas swojej kariery Williams wielokrotnie wymownie wypowiadała się w kwestiach społecznych, potępiała rasizm i domagała się większej równości. W ten sposób Amerykanin został również zapytany o kontrowersyjną decyzję Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, która obaliła liberalną ustawę o aborcji w kraju. Tym bardziej zaskakujące, że Williams uniknął. Powiedziała, że ​​nie ma jeszcze żadnych myśli, którymi mogłaby się podzielić. Niecałą godzinę później młodsza o 22 lata Coco Gauff ostro skrytykowała werdykt.

Williams bizneswoman

Nawet podczas przerwy sportowej Williams nie próżnował zawodowo. Serena Ventures, firma private equity, dostarcza kapitał głównie spółkom, których założyciele pochodzą z historycznie niekorzystnych środowisk. W ciągu jednego roku zebrała ponad 100 milionów dolarów. Kiedy masz taki biznes, musisz iść na całość – wyjaśniła. Zajmuje to cały mój dodatkowy czas. I jest fajnie. Nie będzie mnie w biurze przez kilka następnych tygodni. Jeśli wyślesz do mnie e-mail, otrzymasz miłe powiadomienie.

Jak długo to pozostanie, zależy również od kondycji fizycznej Williamsa. Ale powinno to zająć co najmniej dwa tygodnie. Chociaż ona sama nie chciała zadeklarować tytułu jako jasnego celu, jej trener Eric Hechtman wyjaśnił to nieco później w New York Times: „Ona jest mistrzynią, czyż nie?”. I nie bez powodu gra na Wimbledonie. Wszyscy, którzy rozpoczną turniej, chcą go wygrać. I to jest nasz cel.

Williams, mamo

Poza rekordem Williams osiągnęła także coś niezwykłego: w 138-letniej historii Wimbledonu zostałaby dopiero piątą matką, która wygrała turniej. Jej córka Olympia ma teraz cztery lata.

dpa-infocom, dpa:220626-99-809950/5

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.