„Ta zima to kluczowa zima”: ukraiński rząd wzywa Zielonych do pozostawienia elektrowni jądrowych w Internecie – Polityka

Ukraiński rząd apeluje do Zielonych w Niemczech, aby ostatnie trzy elektrownie jądrowe mogły działać po zakończeniu roku. „Ta zima jest kluczową zimą” – powiedział najbliższy doradca prezydenta Zełenskiego, Mychajło Podolak. w rozmowie z Daily Mirror w Kijowie.

Zapytany, czy zamknięcie trzech zakładów w grudniu ma sens, biorąc pod uwagę zmniejszenie dostaw rosyjskiego gazu i groźbę załamania się solidarności z Ukrainą, Podoliak odpowiedział: „Nie”. I podkreślić: „Musimy bezwzględnie wykorzystać wszystko, co mamy, aby jak najszybciej stworzyć nową mapę energetyczną w Europie i nie kontynuować finansowania wojny z Rosją”.

Minister gospodarki Robert Habeck (Zieloni) zlecił test warunków skrajnych, aby ustalić, czy obiekty Isar 2, Neckarwestheim 2 i Emsland mogą być używane nieco dłużej. Ponieważ ostatnio dużo gazu jest wykorzystywane do wytwarzania energii elektrycznej z powodu problemów z elektrowniami jądrowymi we Francji, ciśnienie wzrosło, aby nieco wydłużyć czas pracy, aby mieć jak najwięcej gazu do ogrzewania. W Kijowie pojawiają się obawy, że w przypadku poważnego kryzysu energetycznego i niewykorzystania wszystkich możliwości, solidarność z Ukrainą w Niemczech może się załamać.

Ta kwestia dotyczy również przywództwa – powiedział Podoljak. „Płacimy wysoką cenę, wielu ludzi umiera. Mamy nadzieję, że nasi partnerzy zobaczą i zrozumieją tę nagrodę i zrobią wszystko, co możliwe ze swojej strony – podkreślił Podoljak. „Chodzi również o wolność, odejście od zależności od Rosji i zawsze stabilne dostawy energii w zimie”.

Michaił Podoljak mieszka w pałacu prezydenckim od początku wojny 24 lutego.Zdjęcie: Agencja Emin Sansar / Anadolu za pośrednictwem Getty Images

Chwała Scholzowi i wołaj o więcej broni

Po wielu krytykach w ostatnich miesiącach Podoljak pochwalił podróż kanclerza Niemiec Olafa Scholza do Rosji, ale w związku z trudną sytuacją wezwał do szybkiego zwiększenia dostaw uzbrojenia. „Jesteśmy w 100% pewni, że chce zmienić kierunek w stosunkach z Rosją” – powiedział doradca Zełenskiego.

Jeśli widzisz jego działania i słyszysz jego wypowiedzi, chce innej polityki. Wydaje się, że jest gotowy do objęcia tego przywództwa.

W kancelarii Angeli Merkel (CDU) Niemcy były przekonane, że Rosja pod rządami Władimira Putina może być partnerem, z którym można się dogadać. „Niemcy muszą teraz iść w innym kierunku, zrozumieć, jaka naprawdę jest Rosja”. Chodzi o to, że „potrzebujemy więcej broni”, powiedział Podoliak w wywiadzie w kijowskim pałacu prezydenckim.

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Jakiej broni potrzebuje Kijów

Obejmuje to artylerię dalekiego zasięgu i wiele wyrzutni rakiet do niszczenia rosyjskich magazynów logistycznych i zaopatrzenia. Po drugie, potrzebujesz więcej dronów. „I po trzecie, systemy przeciwlotnicze, takie jak system Iris-T ogłoszony przez Niemcy, aby lepiej chronić nasze miasta przed atakami lotniczymi. Potrzebujemy więcej, aby chronić pięć miast: Kijów, Charków, Dniepr, Mikołajów i Odessę.

Więcej informacji o wojnie na Ukrainie na Tagesspiegel Plus:

Co więcej, potrzeba więcej pojazdów opancerzonych, aby móc szybciej posuwać się do obszarów zajętych przez Rosjan po niepowodzeniach, podkreślił. Do tej pory Scholz odmawiał głównie dostaw niemieckich czołgów na Ukrainę, powołując się na innych partnerów z NATO, którzy również nie dostarczaliby czołgów typu zachodniego. Jednak wymiana pierścieni również nie postępuje i wywołuje niezadowolenie w szczególności w Polsce – kraj ten pozostawił na Ukrainie wiele czołgów zaprojektowanych przez ZSRR i powinien otrzymać zamienniki z Niemiec, ale pierwsze czołgi Leopard są spodziewane dopiero w kwietniu 2023 roku.

[Der Nachrichtenüberblick aus der Hauptstadt: Schon rund 57.000 Leserinnen und Leser informieren sich zweimal täglich mit unseren kompakten überregionalen Newslettern. Melden Sie sich jetzt kostenlos hier an.]

Podoliak (prawy obrońca, drugi z lewej) był również zaangażowany w negocjacje ukraińsko-rosyjskie.Zdjęcie: AFP

„Rosja stawia na zmęczenie Zachodu”

Podoljak, który w imieniu Ukrainy prowadził z Rosją negocjacje, których nie kontynuowano m.in. z powodu okrucieństw w Buczy, podkreśla, że ​​Rosja wolałaby zamrozić konflikt; na status quo przez sześć miesięcy, aby zdobyć nową broń i sprowadzić na front nowych żołnierzy. „I niech Zachód się zmęczy – wtedy Rosja znowu uderzy z całej siły” – powiedział Pooliak.

„Strategia przeciwdziałania Ukrainie jest bardzo prosta: musimy jak najszybciej zwielokrotnić nasze wysiłki, aby odzyskać jak najwięcej terytorium, zwłaszcza na południu. Im więcej zdobędziemy cięższej broni i im szybciej, tym szybciej będziemy mogli zatrzymać tę wojnę”. Zapytany, czym dla niego jest zwycięstwo Ukrainy, doradca prezydenta odpowiedział, że Ukraina w granicach niepodległości z 1991 r. kończy również odbudowę Donbasu i Krymu. .

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.