Tenis: rosyjski Miedwiediew jest nowym światowym numerem jeden – nie czuje się szczęśliwy

Nowy numer jeden w świecie tenisa Daniil Miedwiediew wyraził zaniepokojenie atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę. „Obudzić się tutaj w Meksyku i zobaczyć wieści z domu nie było łatwe” – powiedział 26-letni Rosjanin po zwycięstwie w ćwierćfinale turnieju ATP w Acapulco. Jako tenisista promuje pokój na świecie.

„Gramy w tak wielu różnych krajach, byłem w tak wielu różnych krajach jako junior i jako zawodowiec. Nie jest łatwo usłyszeć te wszystkie wiadomości” – powiedział Miedwiediew.

Miedwiediew promuje spójność i pokazuje przykłady ze świata tenisa

Ponieważ Novak Djokovic przegrał czwartek w równoległym turnieju w Dubaju, w przyszły poniedziałek odda prowadzenie w światowych rankingach na rzecz Miedwiediewa. Oczywiście cieszy się, że jest numerem jeden, powiedział Miedwiediew, opisując to jako cel od dzieciństwa.

„Ale w takich momentach jasne jest, że czasami tenis nie jest tak ważny” – powiedział tegoroczny finalista Australian Open i zwycięzca US Open 2021. Finał w Acapulco, Miedwiediew spotyka Hiszpana Rafaela Nadala, z którym przegrał ostatni raz. w finale w Melbourne po prowadzeniu 2-0.

Miedwiediew zwrócił uwagę, że Rosjanin Andriej Rublow zdobył tytuł debla z Ukraińcem Denisem Molkhanovem podczas turnieju w Marsylii w zeszłym tygodniu. „To było świetne, ponieważ ludzie muszą trzymać się razem” – powiedział Miedwiediew.