Testy PCR: co lepiej u naszych sąsiadów – Aktualności

W samym Wiedniu około 2,4 miliona tygodniowo PCR– Przeprowadzone testy – z mniej niż dwoma milionami mieszkańców w stolicy Austrii. To jest dostępne dla wszystkich Niemiec RKI Możliwości testowania wynoszą obecnie 2,8 miliona – przy około 83 milionach ludzi. Jeśli porównać całą Austrię do Niemiec, nasi sąsiedzi wykonują ponad 40 razy więcej testów PCR na 100 000 mieszkańców niż my.

Również w porównaniu europejskim sprawy wyglądają ponuro. Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) tylko trzy kraje testują mniej niż Niemcy na 100 000 osób: Polska, Węgry i Rumunia.

W przypadku Austrii wynika to również ze sposobu przeprowadzania testów: wszystkie próbki są łączone w testy grupowe – podobnie jak w NRW dla dzieci w żłobkach i szkołach podstawowych, a także tylko dla uczniów specjalnych szkoły. Oznacza to, że dziesięć próbek jest testowanych w tym samym czasie, a później sprawdzane są indywidualnie tylko wtedy, gdy cała pula była pozytywna. Ponieważ dzieje się to na każdej próbie w Austrii, oszczędza to czas i pojemność.

Płukanie gardła w domu zamiast chodzenia do centrum egzaminacyjnego

Dodatkowo Austriacy mogą odebrać zestawy testowe na stacjach benzynowych iw supermarketach, przepłukać gardło zawartym w nich płynem i przywieźć zestawy z powrotem. Próbki są następnie analizowane w laboratorium. Test PCR w Austrii kosztuje tylko sześć euro.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.