Tilde opracowała systemy tłumaczeniowe, aby pomóc ukraińskim uchodźcom w integracji na Litwie | Biznes

Nowe ukraińskie rozwiązanie do tłumaczenia maszynowego do tłumaczenia tekstów, dokumentów i stron internetowych jest dostępne dla każdego bezpłatnie na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej Tilde Translator.

Nowe systemy umożliwiają tłumaczenie tekstów z języka ukraińskiego na język litewski, łotewski, polski, estoński i angielski i odwrotnie. Pomogą uchodźcom wojennym z Ukrainy w dostępie i zrozumieniu lokalnych informacji oraz przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Ponadto automatyczne tłumaczenie z języka ukraińskiego stwarza Litwinom warunki do śledzenia w czasie rzeczywistym wiadomości w języku ukraińskim z wiarygodnych źródeł lokalnych, a tym samym otrzymywania wiadomości ze strefy działań wojennych.

„Kiedy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, szukaliśmy sposobów, aby pomóc Ukrainie nie tylko finansowo, ale także wnieść wkład w opracowane przez nas technologie sztucznej inteligencji. Niezwykle ważne jest, aby uchodźcy z Ukrainy mieli dostęp do najnowszych wiadomości, stron internetowych władz lokalnych, organizacji zapewniających pomoc i niezbędne dokumenty w czasie rzeczywistym. Nasz zespół, pełen entuzjazmu, opracował systemy tłumaczeniowe w jedenaście dni, podczas gdy „Taka praca trwa zwykle kilka miesięcy”, mówi Renata Špukienė, dyrektor generalna Tilde IT, języka firma technologiczna.

Zdjęcie producenta / Tilde

Tilde IT opracowało również darmową wtyczkę do stron internetowych. Po jej zainstalowaniu odwiedzający mają możliwość wyboru języka ukraińskiego i przetłumaczenia całej zawartości dowolnej witryny jednym kliknięciem.

Tilde Translation Systemy Tilde zostały opracowane przy użyciu technologii sztucznej inteligencji, a modele sieci neuronowych zostały przeszkolone przy użyciu 30 milionów segmentów tłumaczeniowych. Tłumaczenie z jednego języka na drugi odbywa się bezpośrednio, co pozwala uniknąć ewentualnych błędów w tłumaczeniu poprzez języki pośrednie.

„Informacja prasowa” oznacza biuletyn tworzony i rozpowszechniany przez agencje prasowe, osoby prawne i osoby fizyczne na temat nowości usług, produktów, firm lub instytucji itp. Decydując się na publikację treści, UAB 15min bierze pod uwagę istotność informacji, korzyści dla społeczeństwa i interes publiczny. UAB „15min” nie otrzymuje wynagrodzenia za publikację tej treści. Redakcja ma prawo do redagowania, skracania, uzupełniania oraz usuwania linków i tytułów w tekście.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.