„To bałagan”: siatkarze demonstrują przeciwko Mistrzostwom Świata w Rosji

To często cytowane powiedzenie, które w ostatnich dniach było wielokrotnie czytane i słyszane: sport jest apolityczny i powinien pozostać neutralny. Wiele stowarzyszeń i klubów, które nie chcą (jeszcze) odwołać swoich kolejnych turniejów i uniknąć jednoznacznej deklaracji, opiera się na tym oświadczeniu w związku z wojną na Ukrainie.

Tak też zrobiła Światowa Federacja Siatkówki, która ogłosiła: „FIVB uważa, że ​​sport zawsze powinien być oddzielony od polityki”. Zaplanowany na jesień Puchar Świata mężczyzn powinien zatem odbyć się w Rosji zgodnie z planem.

Wielu siatkarzy nie zgodziło się z tym stwierdzeniem. Ruben Schott z BR Volleys napisał na Twitterze: „Obudź się FIVB! Nie wiem, w jakim świecie żyjesz, ale sport jest używany jako narzędzie polityczne na wiele sposobów. Ale oczywiście łatwiej jest powiedzieć, że sport powinien być zawsze oddzielony od polityki”.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.