Trzech szefów rządów z wizytą w Kijowie: Polska apeluje o „misję pokojową” NATO na Ukrainie – Polityka

Polska wezwała do natowskiej „misji pokojowej”, aby wesprzeć Ukrainę w wojnie z Rosją. „Ta misja nie może być misją bez broni” – podała agencja PAP, powołując się na wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, który we wtorek odwiedził Kijów z szefami rządów Polski, Słowenii i Czech. „Musisz postarać się o pomoc humanitarną i pokojową na Ukrainie”.

Lider rządzącej w Polsce partii konserwatywnej powtórzył: „Myślę, że potrzebujemy misji pokojowej NATO, a może szerszej struktury międzynarodowej”. Musi być „chroniony przez siły zbrojne” i „zdolny do samoobrony”. Powinna też „działać na terytorium Ukrainy” „za zgodą prezydenta Ukrainy i rządu ukraińskiego”.

[Alle aktuellen Nachrichten zum russischen Angriff auf die Ukraine bekommen Sie mit der Tagesspiegel-App live auf ihr Handy. Hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen]

Według polskiego premiera Mateusza Morawieckiego trzej szefowie rządów przybyli do Kijowa we wtorek pociągiem na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Umieścił również zdjęcia na Twitterze, na których widać go z wiceprezydentem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Czech Petrem Fialą i jego słoweńskim odpowiednikiem Janezem Jansą przy stole z mapą Ukrainy.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *