Tysiące migrantów ma nadzieję na uzyskanie azylu w Niemczech

Wśród migrantów są głównie Kurdowie z Iraku i Syryjczycy. Niektórzy mówią po niemiecku lub mają rodzinę w Niemczech, ale ostatnio nie mogli dostać wizy z powodu pandemii. Większość osób upiera się przy przyjęciu do UE – powiedział szef departamentu migracji MSW w Mińsku Aleksiej Rozpoczął, poinformował państwową agencję Belta.

Również eksperci UE w zakresie schronienia w nagłych wypadkach

Powiedział, że nikt nie ubiegał się o status uchodźcy na Białorusi. „Odrzucają również wszelkie oferty powrotu do kraju pochodzenia”. Losy ludności są wyjaśniane we współpracy z międzynarodowymi organizacjami uchodźców. Celem jest repatriacja, powiedział Begun. Władze poinformowały, że eksperci UE przebywali również w obozie Brusgi na granicy z Polską, który służy jako schronienie awaryjne, aby zorientować się w sytuacji.

Białoruski przywódca Aleksander Łukaszenko wezwał do utworzenia korytarza humanitarnego dla 2000 migrantów do UE. Zachód oskarża go o celowe wabienie migrantów do kraju i przez granicę w celu destabilizacji sytuacji w UE. Łukaszenka, który jest uważany za „ostatniego dyktatora Europy”, wielokrotnie podkreślał w odwecie za sankcje UE wobec Białorusi, że nie będzie już dłużej zatrzymywał nikogo w drodze na zachód.

Białoruski aparat władzy domaga się wsparcia finansowego ze strony UE, aby w przyszłości ponownie zatrzymać migrantów. Ponadto UE powinna rekompensować bieżące wydatki w wysokości około 20 000 euro dziennie dla migrantów przebywających w nagłych wypadkach, powiedział.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.