Uczniowie gimnazjum z sukcesem brali udział w zawodach wioślarskich – AINA

Uczniowie Gimnazjum Sportowego Panevėžys Raimundas Sargūnas pod okiem Vytautasa i Dalii Vaičikoniai z sukcesem uczestniczyli w rozgrywanym w ten weekend w Trokach zawodach litewskich Spring Cup – D. i Z. Survuta. W mistrzostwach wzięło udział 19 uczniów gimnazjów na dystansach 500, 1000 i 200 metrów. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych – dorosłych i młodzieży.

„Jest to jeden z etapów rywalizacji kontrolnej przed mistrzostwami młodzieży i młodzieży, które odbędą się pod koniec maja, gdzie odbędzie się kwalifikacja do mistrzostw Europy młodzież-młodzież i selekcja przyszłorocznej młodzieży Obecne zawody były dobrą okazją do przetestowania łodzi zespołu, zwłaszcza z udziałem reprezentacji Łotwy oraz sportowców z Polski i Ukrainy – powiedział trener kajakarzy Vytautas Vaičikonis.

W grupie młodzieżowej 500 m. Uczeń gimnazjum Nedas Kraujalis i jego partnerka z Ośrodka Sportu Panevėžys Linas Bukauskas (01:39,6) prawdopodobnie wygrali dwukajakowy dystans i zdobyli złoty medal. Ten dublet od jakiegoś czasu jest niepokonany i jest jednym z pretendentów do reprezentacji Litwy w mistrzostwach Europy.

W grupie młodzieżowej 1000 m. Rytis Bakas i Eligijus Bružas zdobyli drugie miejsce, a srebrne medale w kajaku długodystansowym deblują (03:47,4).

W grupie młodych kobiet Aleksandra Sokolovaitė i Vytautė Gaurytė w dwuosobowym kajaku 500 m. pokonała dystans w czasie 2:38,8 i zdobyła drugie miejsce oraz srebrne medale.

W grupie młodzieżowej 500 m. Na dystansie czteromiejscowego kajaka trzy miejsca zajęły połączone zespoły Centrum Sportowego Panevėžys i Gimnazjum Sportowego Raimundas Sargūnas. Pierwsi członkowie załogi gimnazjum sportowego: Nedas Kraujalis i Orestas Rimša (1:32:9), druga załoga Norbertas Vaitkus i Martynas Grybė (1:33:7), trzecia załoga Rytis Bakas i Eligijus Bružas (1:39:7) .

W grupie dziewcząt i młodych mężczyzn pierwsze i trzecie miejsce w kajaku czteroosobowym zajęli zawodnicy gimnazjum sportowego Panevėžys Raimundas Sargūnas. Złote medale powędrowały do ​​Gabija Bakaitė i Emy Milašiūtė (1:59:1). Brązowe medale otrzymały aż trzy licealistki – Beatričė Juškaitė, Paulina Tymoszczenko i Jonė Vidutytė (2:08.2).

W grupie 500 m mężczyzn Rytis Sakalauskas i Heraldas Kairys oraz ich koledzy z Kowna i Visaginas zdobyli drugie miejsce i srebrne medale w kajakarstwie czteroosobowym (01:29,6). Sportowcy wylądowali tutaj tylko dla licznej, utytułowanej załogi zwycięzców olimpijskich i europejskich mistrzostw, więc dużo bardziej doświadczeni musieli lądować.

W niedzielę w grupie młodzieżowej w kajaku dwuosobowym 200m. Nedas Kraujalis ze swoim partnerem z PSC Linasem Bukauskasem (0:33.4) był nie do pokonania na dystansie, a srebrny medal wywalczył uczeń gimnazjum Norbert Vaitkus (0:33,9), który wiosłował dwukrotnie z kolegą PSC Povilasem Čepele.

W grupie młodych dziewcząt w dwuosobowych kajakach 200m. W dystansie drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Emai Milašiūtė i jej partnerka Rasa Vaičikonyte (PSC) (0:41.9).

Kolejne zawody odbędą się w dniach 27-29 maja w Trokach, w których wezmą udział wszyscy najmłodsi litewscy wioślarze.