UE chce zmobilizować miliard euro na zdrowie w Afryce

/sojusz fotograficzny, fototeka, Ute Grabowsky

Genewa/Luksemburg Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), instytucja finansowa UE, przeznacza 500 mln euro na systemy opieki zdrowotnej w Afryce, głównie na podstawową opiekę medyczną w regionie subsaharyjskim.

Poznali to prezes EBI Werner Hoyer i dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia. WHO, Tedros Ghebreyesus, we wspólnym oświadczeniu wczoraj. We współpracy z Komisją Europejską chcą zmobilizować co najmniej miliard euro na inwestycje dla afrykańskiego systemu opieki zdrowotnej.

Prezes EBI Hoyer powiedział, że partnerstwo Banku Inwestycyjnego z WHO jest kluczowym elementem odpowiedzi Europy na pandemię poza UE. Od początku choroby instytut zwiększył swoje wsparcie dla sektora zdrowia, produkcji szczepionek i odporności gospodarczej w Afryce i na świecie.

Dyrektor generalny WHO Ghebreyesus podkreślił, że zdrowie jest zagrożone. Inwestycje w opiekę medyczną mają zatem również zasadnicze znaczenie dla wychodzenia ludzi z ubóstwa i promowania wzrostu gospodarczego sprzyjającego włączeniu społecznemu. © kna/aerzteblatt.de

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.