Ukraina-Wiadomości: zagrożenie bronią jądrową w telewizji – Rosja niespodziewanie testuje pocisk

  1. Strona główna
  2. panorama

Utworzony:

Z: Linus Prien

Niemcy zgodziły się na dostarczanie Ukrainie ciężkiej broni. Tymczasem rosyjska telewizja państwowa mówi o powrocie do faszyzmu.

Aktualizacja na czwartek, 5 maja, 8:30: Władimir Putin wielokrotnie wskazywał, że jest gotowy do wystrzelenia broni jądrowej. Armia rosyjska symuluje ich użycie podczas ćwiczeń w Kaliningradzie.

Pierwsze sprawozdanie za sobotę 30 kwietnia, godz. 13:00: Moskwa – W talk show w rosyjskiej telewizji państwowej gość pokazał, jak rosyjska broń jądrowa może rzekomo dotrzeć do Berlina w 106 sekund. Rosyjska telewizja państwowa służyła jako medium propagandowe dla szefa Kremla Władimira Putina na długo przed wojną na Ukrainie.

Rosja, Plesieck: Zdjęcie dostarczone przez rosyjskie Ministerstwo Obrony przedstawia wystrzelenie rakiety ICBM typu „RS-28 Sarmat” podczas testu. (Zdjęcie pliku) © Służba Prasowa MON/AP/dpa

Podobnie jak Julia Davis, felietonistka amerykańskiego portalu informacyjnego Daily Beast, zgłoszone, Niemcy otrzymały również certyfikat powrotu do ideologii narodowosocjalistycznej. Dziennikarz specjalizuje się w analizie rosyjskiego krajobrazu medialnego i jest założycielem des „Rosyjski Monitor Mediów”.

Wojna na Ukrainie: Broń jądrowa powinna trafić w Berlin w 106 sekund

W państwowym kanale informacyjnym Rossija 1 gość talk-show mówił o użyciu broni jądrowej w związku z Niemcami, jak donosi „Russian Media Monitor”. Wykres pokazał, jak rosyjskie pociski uzbrojone w głowice nuklearne mogą dotrzeć do Berlina w 106 sekund. Dokumentuje to materiał wideo udostępniony i przepisany przez „Russian Media Monitor”.

„Musisz spojrzeć na to zdjęcie. Policz sekundy! Czy oni mogą to zrobić?”, jest napisane w filmie. Gość talk show powiedział również: „Nie rozumiesz tego w żaden inny sposób!”

Wojna na Ukrainie: nowy rosyjski ICBM może trafić w cele na całym świecie

Niedawno, w środku wojny ukraińskiej, Rosja przetestowała nowy ICBM. To pocisk Sarmat, znany NATO pod kryptonimem „SS-X-30 Satan 2”. Rosyjska rakieta jest największym ICBM na świecie. Ekspert powiedział magazynowi Spiegel: „Zasadniczo można wysłać rakietę na Księżyc”.

Pocisk, który jesienią tego roku musi trafić do rosyjskich sił nuklearnych, może również przenosić broń naddźwiękową. Charakteryzują się szybkością i zwrotnością. Władimir Putin powiedział, według dpa, o rakiecie: Broń sprawia, że ​​„ci, którzy próbują zagrozić naszemu krajowi ostrą i agresywną retoryką, zastanowią się dwa razy”. Mówi się, że jest w stanie celować w cele na całym świecie.

Wojna na Ukrainie: W rosyjskiej telewizji państwowej Niemcy są poświadczane jako „reinkarnacja faszyzmu”.

Po długich dyskusjach i silnej presji na kanclerza Olafa Scholza Niemcy zdecydowały się także na dostarczanie ciężkiej broni na Ukrainę. Rosyjska telewizja państwowa odpowiedziała insynuacjami na temat Niemiec.

W innym tweecie felietonista portalu informacyjnego Daily Beast powiedział: „Kolejny raport z rosyjskiej telewizji państwowej azyl dla wariatów: ekspert wojskowy twierdzi, że gotowość Niemiec do dostarczenia Ukrainie 88 czołgów definitywnie dowodzi, że „wybrali ścieżkę neonazizmu” , w oparciu o nic więcej niż numerologię, którą przyrównuje do Mein Kampf Hitlera”. (lp/dpa)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.