Ukraińscy uchodźcy wojenni wezmą udział w obchodach 11 marca

Burmistrz Obwodu Olity Algirdas Vrubliauskas i Dyrektor Administracji Gintarė Jociunskaitė odwiedzili ukraińskich uchodźców z dziećmi, którzy osiedlili się w Alytusie.

Kobiety, które zatrzymały się w akademikach wielu szkół technicznych i biznesowych, pochodzą z ukraińskiego miasta Irpin, które mocno ucierpiało w wyniku ostrzału, gdy wojska rosyjskie pędzą do stolicy, Kijowa, by niszczyć budynki i zabijać ludzi.

Gmina pomogła kobietom z dziećmi przyjechać do powiatu olickiego z Polski z wolontariuszami organizacji „Silni Razem”. Łącznie przybyły 24 osoby. Przedstawiciele gminy Irpinė, partnera do współpracy gminy, zwrócili się o pomoc w transporcie osób.

Część uchodźczyń wojennych z dziećmi przyjęła propozycję Gminy Okręgu Alytus, aby osiedlić się w Daugai.

Władze gmin rozmawiały z kobietami o potrzebach i możliwościach pracy, nauki języka litewskiego i edukacji dzieci. Poszukiwane będą możliwości ich zatrudnienia, dzieci będą mogły uczyć się w gimnazjum.

Ukraińcy chętnie przyjęli propozycję gminy, aby wziąć udział w obchodach odzyskania niepodległości Litwy w Simnas Kermoshi, do którego zapewniony jest transport.

Pomoc uchodźcom wojennym w różnych sprawach jest organizowana nie tylko przez gminę, ale także przez Wyższą Szkołę Techniczno-Handlową i społeczność lokalną.

Władze gmin rozmawiały z kobietami o potrzebach i możliwościach pracy, nauki języka litewskiego i edukacji dzieci.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.