Upadek uchodźców – związek policyjny bije na alarm: „Sytuacja jak w 2015 roku”

Związek policji jest zaniepokojony rosnącą liczbą uchodźców na granicy polsko-niemieckiej. Wzywa do działania już teraz, abyśmy nie musieli już przeżywać kryzysu takiego jak ten z 2015 roku.

Biorąc pod uwagę napływ uchodźców na granicy niemiecko-polskiej, Związek Policji Federalnej (DPolG) spodziewa się, że kryzys uchodźczy nasili się, podobnie jak w 2015 r., jeśli nie zostaną podjęte szybkie działania. Ponieważ każdego dnia na granicę przybywa około 1000 migrantów, sytuacja musi być traktowana poważnie, powiedział w piątek prezes DPolG Heiko Teggatz w „Bild live”. „To są czerwone flagi, nie można ich odłożyć na 14 dni”.

W przeciwnym razie doświadczysz „załamania się, jakie mieliśmy na południowej granicy w 2015 roku”, ostrzegł Teggatz. Szef związku skrytykował również fakt, że przez dwa tygodnie czekał na odpowiedź federalnego ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera (CSU) na jego pismo zwalniające. To „niezrozumiałe, że nasz rząd federalny stoi w martwym punkcie. Jeśli rząd federalny jest u władzy, powinien dobrze zarządzać sprawami i podejmować decyzje” – zażądał Teggatz.

Oczekiwanie na odpowiedź Seehofera

W liście, który do tej pory pozostał bez odpowiedzi, związek policji federalnej wezwał do tymczasowej kontroli granic z Polską i usankcjonowania linii lotniczych współpracujących z białoruskim przywódcą Aleksandrem Łukaszenką. Związek wezwał także do lepszej ochrony granic zewnętrznych UE przy wsparciu europejskiej agencji ochrony granic Frontex.

Od sierpnia tysiące migrantów – głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki – próbowało przekroczyć granicę Polski z Białorusi. Warszawa w ostatnich tygodniach stacjonowała tam już tysiące żołnierzy, postawiła drut kolczasty i ogłosiła stan wyjątkowy na pograniczu.

UE zakłada, że ​​pośpiech uchodźczy jest akcją odwetową Łukaszenki za decyzje o sankcjach Brukseli. Podejrzewa się, że władze białoruskie celowo przemycają uchodźców przez granice UE.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *