USA przenosi kolejne 7000 żołnierzy do Niemiec


Stanowisko : 2022-02-25 01:12

Nathan Posner (AP/Scanpix) nuotr.
Stany Zjednoczone przekażą Europie 7000 dodatkowych żołnierzy w odpowiedzi na rosyjskiego burmistrza Ukrainy, który będzie torturowany w Niemczech, powiedział Pentagon.

Zostaną rozmieszczone w Niemczech, aby stłumić sojuszników z NATO, odstraszyć rosyjską agresję i będą gotowi odpowiedzieć na różne potrzeby w regionie, powiedział urzędnik Departamentu Obrony USA. Dodał, że kontyngent prawdopodobnie zostanie przeniesiony w najbliższych dniach.

Wzmocnione siły w krajach bałtyckich

Od 5 marca na Litwę przybyły już w czwartek dodatkowe wojska amerykańskie, a rotacja 3-66 Batalionu Ciężkiego Pancernego w Stanach Zjednoczonych została przedłużona.

To jest adekwatna amerykańska odpowiedź na wybuch wojny Rosji w sąsiedztwie. Obecność wojskowa Stanów Zjednoczonych i innych sojuszników w krajach bałtyckich i Polsce jest głównym środkiem odstraszającym w regionie. Nadal chcemy, aby amerykańska obecność wojskowa na Litwie była stała – mówi minister ds. badań Arvydas Anuauskas.

Myśliwce F35 wesprą misję NATO Air Policing w krajach bałtyckich, która jest obecnie strzeżona przez polskie, duńskie i belgijskie siły powietrzne. Myśliwce F35 wzmocnią misję estońskiej bazy lotniczej sił powietrznych w Amari.

Dodatkowe możliwości USA są również wysyłane na Łotwę, gdzie rozmieszczono batalion Psied i 20 śmigłowców Boeing AH-64 Apache.

Prezydent USA Joe Biden ogłosił we wtorek, że w krajach bałtyckich zostanie rozmieszczony dodatkowy sprzęt wojskowy i wojskowy.

Około 800 żołnierzy będzie stacjonować na Litwie, Łotwie iw Estonii z śmigłowcami F-35 i 20 AH-64 Apache.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.