V. Čmilytė-Nielsen jest przekonany: Z. Jedinskis nie powinien pracować w Sejmie

Przewodnicząca Sejmu Viktorija Čmilytė-Nielsen jest przekonana, że ​​Zbignev Jedinskis, doradca posła Grupy Regionów Česlav Olševskis, który wygłaszał skandaliczne oświadczenia, nie powinien pracować w Sejmie.

„Oczywiście nie powinien mu ufać poseł na Sejm, Česlovas Olševskis, który go zatrudnił. Spodziewałbym się bardziej zdecydowanych decyzji oraz całkowicie jasnego i jednoznacznego oddzielenia. Czego do tej pory nie słyszałem.” V. Čmilytė-Nielsen powiedział w środę radio LRT.

Niemniej jednak przewodniczący Sejmu omawia tę kwestię z posłem Č. Olszewski się nie spierał, bo decyzja, jego zdaniem, powinna zostać podjęta przez przedstawiciela grupy regionów.

Mieliśmy wiele podobnych sytuacji, w których wydaje się, że przewodniczący Sejmu, jako wychowawca przedszkolny, powinien iść, wskazać palcem i powiedzieć, jak powinno być.

„Mieliśmy wiele podobnych sytuacji, w których wydaje się, że przewodniczący Sejmu, jako wychowawca przedszkolny, powinien iść, wskazać palcem i powiedzieć, jak powinno być. To oczywiste, że jest to kwestia odpowiedzialności każdego członka Sejmu. Seimas, co daje im wiarę w to, na co pracują. I oczekiwałbym, że takie decyzje będą podejmowane bez zachęty” – zapewniła V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA przypomina, że ​​pod koniec marca Zedinsky zadeklarował na swoim koncie na Facebooku, że Polska powinna opuścić NATO i UE i zawrzeć sojusz z Rosją.

„Polska musi jak najszybciej opuścić NATO i UE i zawrzeć sojusz z Rosją. „Będzie to najsilniejszy związek krajów słowiańskich, oparty na wartościach chrześcijańskich i rodzinnych, z którego skorzystają obywatele polscy, a nie ktoś za oceanem”. „Jedinski powiedział na osobistym koncie na Facebooku.

Jednak po otrzymaniu publicznej krytyki Z. Jedinskis zdecydował się zawiesić członkostwo w Polsko-Litewskiej Kampanii Wyborczej – Związku Rodzin Chrześcijańskich. Poinformował o tym na Facebooku prezes AWPL-KŠS Waldemaras Tomaszevskis.

W tym czasie przewodniczący sejmowej Komisji Praw Człowieka Tomas Vytautas Raskevičius zwrócił się do Departamentu Bezpieczeństwa Państwowego (SSD) o ocenę, czy praca doradcy parlamentarnego Olszewskiego w Sejmie nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa i obronności państwa.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.