V. Čmilytė-Nielsen z wizytą w Kijowie | KaunoDiena.lt

Przewodnicząca Seimasu Viktorija Čmilytė-Nielsen odwiedzi Kijów w czwartek.

Szef parlamentu poinformował na portalu społecznościowym Facebook o niespodziewanej wizycie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

„Jestem dzisiaj w Kijowie. Jesteśmy pełni odwagi i wiary. Dziś też jest już 29 dni wojny. Każda minuta wojny to za dużo” – powiedziała w oświadczeniu.

Przewodniczący Sejmu zaznaczył, że Ukraińcy walczą nie tylko o swoją wolność i suwerenność, ale także o wolność całej Europy.

Według przewodniczącego Sejmu Europa ze swojej strony musi teraz pomóc Ukrainie zarówno poprzez pomoc humanitarną i wojskową, jak i środkami dyplomatycznymi.

„Właśnie doszła do naszej wiedzy w tym czasie. Musimy domagać się zakończenia codziennej brutalnej agresji i przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy. Zapewnienie obrony przeciwlotniczej na Ukrainie Jak najszybsze przyznanie Ukrainie statusu kraju kandydującego do Unii Europejskiej” – powiedział V. Čmilytė-Nielsen.

V. Čmilytė-Nielsen złożyła wizytę w Radzie Najwyższej Ukrainy wraz z przewodniczącymi parlamentów Łotwy i Estonii.

Wizyta przewodniczącego Sejmu na Ukrainie nie została zapowiedziana z góry. Rada Sejmu wysłała ją z wizytą roboczą do Lublina, polskiego miasta przy granicy z Ukrainą, w dniach 23-25 ​​marca.

W przeddzień wizyty rzeczniczka przewodniczącego Sejmu Ilona Petrovė nie przekazała BNS bardziej szczegółowych informacji na temat podróży służbowej do Polski.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.