Vanessa Voigt sama się zaskakuje

Vanessa Voigt nie wierzyła, że ​​jest zdolna do tak szybkiego przełomu. Turyngia po raz pierwszy w swojej karierze w Estonii stanęła na podium biathlonu.

Vanessa Voigt (l) zajęła drugie miejsce na Pucharze Świata w biathlonie w Estonii. (Zdjęcie: dpa)
(fot. Roman Koksarov/AP/dpa)

Otepää – Oczy zabłysły, Vanessa Voigt była zachwycona po swoim biathlonie w Otepää. „To dla mnie wisienka na torcie” – powiedziała. „Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogłem stanąć na podium. Kto by pomyślał, że przed sezonem” – powiedział 24-latek.

Po raz pierwszy w swojej karierze młoda Turynginka dokonała tego wyczynu, zajmując drugie miejsce w wyścigu sprinterskim w piątek po bezbłędnym strzelaniu. Lepsza była tylko Julia Simon z Francji, o jedenaście sekund szybsza pomimo rzutu karnego. „Trochę mi zaniemówiło. To naprawdę szalone”, powiedział Voigt w ARD.

Z bukietem w ręku i medalem zawieszonym na szyi nieco później wspięła się na podium, oklaskiwana przez kibiców stadionu w zimowej stolicy Estonii. „Jeśli naprawdę chodzi o tę gorącą kiełbasę z przodu, mogę wydobyć trochę więcej mocy z mojego ciała. Ja też nie wiem, gdzie je znaleźć. Jakoś zawsze udaje mi się iść dalej” – powiedziała, opisując ją. podróż do szczęścia.

Denise Herrmann Czwarty

Trzecia w przedostatnim Pucharze Świata w tym sezonie Norweżka Karoline Offigstad Knotten również strzeliła bezbłędnie i była o 12,8 sekundy wolniejsza od zwycięzcy z Francji. Indywidualna mistrzyni olimpijska Denise Herrmann zajęła czwarte miejsce, 33-latek miał 3,4 sekundy z 7,5 kilometra na podium. „Zostawiłem dużo czasu na strzelnicy. Jestem zadowolony z mojego czwartego miejsca i Vanessy na podium, to dobry wynik zespołowy” – powiedział Herrmann.

Jej koleżanka z drużyny również wykorzystała brak konkurencji ze strony niemieckiej na początku sezonu. Dopiero od tej zimy pewny siebie strzelec stał się stałym członkiem kadry Pucharu Świata. W ostatnim indywidualnym finale olimpijskim w Pekinie, w którym wygrała Herrmann, o mało nie straciła medalu na czwartym miejscu, zaledwie 1,3 sekundy od brązowego medalu, który zdobyła następnie w sztafecie kobiet.

„Wczoraj pracowałam nad czasem strzelania. Chciałam pokazać, że mogę robić w zawodach to, do czego trenuję” – powiedziała. „Ale wolałabym narysować czystą kartę, niż być niechlujną” – powiedziała. Na mundialu w Otepää w sobotę trwają zawody ze startu wspólnego, a Voigt odzyskał dużo pewności siebie.

Ukrainki z pierwszą

Trzecią najlepszą niemiecką łowczynią narciarską była Franziska Preuss, która uplasowała się na dwunastym miejscu. „Szczerze mówiąc, życzyłem sobie lepszego prezentu, ale to była moja wina” – powiedział Preuss, który w piątek skończył 28 lat i zmagał się z dwoma błędami strzeleckimi. Vanessa Hinz była 19., Franziska Hildebrand była 23., a Janina Hettich 32..

Ukrainki Olena (17) i Julia Horodna (20) świętowały swój debiut w Pucharze Świata w biathlonie z miejscami 85 i 82. Obie siostry zdołały uciec do swojej ojczyzny, Polski, po rosyjskiej inwazji. Podczas gdy startujący w Pucharze Świata, tacy jak Dmytro Pidrutschnji czy Julia Dschima, zostali powołani i walczą w swoich ojczyznach, młodzi biathloniści jako jedyni reprezentują narodowe barwy niebieski i żółty w Estonii, a tym samym stanowią symboliczny znak.

© dpa-infocom, dpa:220311-99-481932/4

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.