VAT zniknął, teraz jest tak tanio: ceny Heaven Poland | Regionalny

Z: pan TABACZYŃSKI

Gorlice- Za linią z Bad Muskau Görlitz do Zittau przekracza nie tylko granicę Polski, ale od niedawna także granicę raju cenowego!

Inflacja wszystko drożeje w całej Europie – ale rząd w Warszawie chce odciążyć swoich rodaków i Niemcy też zyskują, jeśli kupują poniżej limitu cenowego.

Dyskont Biedronka znajduje się w Zgorzelcu i należy do portugalskiej sieci sklepów. Biedronka to biedronka

Zdjęcie: Picxell

Polska najpierw obniżyła do zera podatek od paliw, potem obniżono VAT na olej napędowy i benzynę. Teraz na sześć miesięcy zniesiono również podstawowe podatki od żywności.

BILD chciał wiedzieć, ile tak naprawdę oszczędzasz u sąsiadów i odwiedził dwie dyskonty – w Görlitz i Zgorzelcu. Zakup testowy po lewej stronie Nysy w Normie, po prawej w Biedronce. Dwanaście produktów jest zawsze takich samych lub podobnych i zawsze najtańszych: m.in. Jajka, mleko, chleb i sałatka.

W Polska używa się waluty Złoty jako środek płatniczy.  W niedzielę jedno euro było warte 4,573 zł

W Polska używa się waluty Złoty jako środek płatniczy. W niedzielę jedno euro było warte 4,573 zł

Zdjęcie: Picxell

W Niemczech zapłaciliśmy 18,36 euro (w tym 1,20 euro VAT). W Polsce równowartość 13,40 euro (61,30 zł) z VAT 0,16 euro. A to tylko dlatego, że tabliczka czekolady nie jest uważana za podstawę.

Podobnie jak piwo i sznaps, nie jest to jeden z produktów zwolnionych z podatku. Wniosek: Jeśli kupisz dużo podstawowych produktów spożywczych, możesz dużo zaoszczędzić. Ale wycieczka nie jest tego warta, z wyjątkiem zakupów, chyba że mieszkasz w strefie przygranicznej.

Wędzarnie (pudełko Marlboro 3,94 €) i zbiorniki (diesel 1,21 €, super 1,20 €). Podczas testu nie zaobserwowano długich kolejek samochodów. Można zabrać kanistry do 20 litrów.

0% VAT.  Podstawowe artykuły spożywcze są obecnie zwolnione z podatku VAT w Polsce.  Inaczej 23% - dla niektórych produktów była już obniżona stawka 8%

0% VAT. Podstawowe artykuły spożywcze są obecnie zwolnione z podatku VAT w Polsce. Inaczej 23% – dla niektórych produktów była już obniżona stawka 8%

Zdjęcie: Picxell

Z domu saksońskiego ministra gospodarki Martina Duliga (47 l. SPD) mówi się, że obniżka podatków jest „związana ze znacznym spadkiem sprzedaży po stronie niemieckiej”. Resort ostatecznie nie był w stanie ocenić ugody „ze względu na brak szczegółowej wiedzy” na temat koordynacji między Komisją Europejską a Polską, ale miał „poważne wątpliwości” co do „dopuszczalności” obniżki.

Europejskie ministerstwo Katji Meier (42 l., Zieloni) nie było jeszcze w stanie odpowiedzieć, czy Saksonia chce teraz działać przeciwko zerowemu podatkowi w Polsce, pomimo śledztwa BILD i wielokrotnych próśb.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.