Vilniuje w niedzielę zdecyduje o mistrzu futbolu amerykańskiego Baltijos lygos

FOTO: Wiktoria Makowskaja.

Już w najbliższą niedzielę, 10 lipca, w Wilnie zostanie udzielona odpowiedź na najważniejsze pytanie w regionalnym futbolu amerykańskim – finałowy mecz „7bet Baltic League” pomiędzy „Żelaznymi Wilkami” z Wilna a „Królami” z Tallina.

Mistrzostwa „Baltic League” odbędą się w 2018 roku. W tych regionalnych mistrzostwach rywalizuje klub z Lietuvos, Łotwy, Estonii, Polski i Białorusi. W przeszłości zwycięzcą lig był klub „Lwy” w Rydze i klub „Orły” w Warszawie.

W tym roku po dwuletniej przerwie powracają mistrzostwa Ligi Bałtyckiej, a Vilniaus „Żelazne Wilki” solidus game reguliariajame sezoni sikurio prímenybės prómysyk organizati lygos finalą na Litwie.

Ich przyszły przeciwnik w finale Estijos Vilnius walczył już w tym roku z dusykiem. Wyjazd do Tallina na początku sezonu zakończył się bolesną porażką 10-50, ale „Żelazne Wilki” z Wilna zdołały się zrewanżować u siebie, gdzie pokonały rywali 42:0. Co prawda estońska drużyna z Vilniuje nie mogła zagrać z głównym zawodnikiem z powodu kontuzji, który w niedzielę ponownie założy koszulkę „Królów”. Tak więc w finale możemy spodziewać się daug lygešnės, bekompromisės kovos.

Finał 7bet Baltic League zostanie rozegrany na stadionie rugby Vingio parko (MK Čiurlionio st. 112, Wilno) w niedzielę 10 lipca. Wyjazd z Rungtynių – 12:00, a widzowie mogą wejść na stadion od 11:00.

Renginys są bezpłatne, organizatorzy zapraszają widzów, dzieci i zwierzęta domowe na stadion na łonie natury. Za komentarz Susirinkusiemsa įvykiusa attsijeje patyrę komentatorzy pomogą zrozumieć niuanse futbolu amerykańskiego, ale z podstawowymi zasadami tego sportu można zapoznać się tutaj: https://7bet.lt/blogas/amerikietiskojo-futbolo-taisykles/

Futbol amerykański jest szybko popularnym sportem w Europie, ale na Litwie pierwszy klub powstał w 2016 roku. W 2020 roku drużynie Vilniaus „Żelazne Wilki” udało się zdobyć srebro na tradycyjnym turnieju „Monte Clark Cup” w Mińsku. Oprócz Wilna Litwę reprezentuje na tej sportowej arenie kowieńska drużyna „Dukes”, która również w tym roku brała udział w mistrzostwach „Baltic League” i zajęła trzecie miejsce.

Dolne organizatory

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.