W ligach mistrzowskich minimalna różnica między wicemistrzami a mistrzami Polski (komentarz trenera) – Respublika.lt

3 zdjęcia

Marii Galkinie. Zdjęcia UEFA

W finale tej grupy selekcyjnej mistrzami Belgii „RSC Anderlecht” w Brukseli są piłkarze Kuopio „Kups” Suomijos, który wyeliminował Šiaulieti w półfinale. W ten sposób zwycięska drużyna iškovos kelialapį na głównym etapie turnieju Ligi Mistrzów UEFA Kobiet.

Cele:

„Uks sms Łódź”: A. Redzia (53′ min.) – 1.

Subs: M. Less, E. Goodson, S. Rosette, S. Aviza, A. Mikutaitė, H. DeBose, M. Galkina (68 min. M. Porter), A. Kuehn, V. Ikechukwu, T. Carter, K. Oluwadamilolę.

Gynėja Renee Guion nie był w stanie pomóc drużynie w tych meczach z powodu kontuzji odniesionych w półfinale.

Pierwsza runda meczu nie była daleka od obrazu, jaki pokazali gintrietės w półfinale turnieju selekcyjnego. Piłkarze Szawli od pierwszych minut mieli spore szanse na skuteczne przebicie piłki. Vivian Ikechukwu miała swoją szansę, Athena Kuehn trafiła groźnym podaniem z boiska, ale piłka i tak nie trafiła do siatki.

Gospodarze najbardziej realistycznie mieli szansę na objęcie prowadzenia pod koniec pierwszej połowy, kiedy po błędzie Madison Less, jeden z naszych przeciwników został złapany przez przeciwną drużynę, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W ciągu pierwszych 45 minut zawodnicy „Gintrosa” oddali 6 strzałów i zagrozili bramce przeciwnika 9 strzałami, podczas gdy Polacy oddali 1 strzał przed naszą bramkę i 5 strzałów na bramkę.

Na początku drugiej połowy Trudi Carter została złapana na niebezpiecznym podłożu, ale napastnicy nie mogli opanować piłki i gynėja była w stanie ją zdrapać. W 51. minucie meczu Mr. Less strzelił sporym ogniem, na szczęście piłka przeleciała nad poprzeczką i wynik pozostał bez zmian.

Jednak po kilku chwilach Mr. Less szybko chwycił piłkę z siatki. Napastniczka „Uks sms Łódź” Anna Redzia posłała piłkę w dalekie pole bramkowe – 0:1.

Po pelnyto įvarčio jápiš jest jeszcze bardziej intensywny. Obie drużyny stworzyły chwile przed bramką przeciwnika, ale najjaśniejszy moment nadszedł przed drużyną. Pukiai sužaidusi M. Less 77-ojų mačo minuta iņaņajo komandą nuo antrojo įvarčio ir nada išlaikke intrigą rungtynėse.

W 85. minucie V. Ikechukwu zagrał niebezpiecznie przed bramką przeciwnika, ale obrona przeciwnika ochroniła plecy bramkarza.Gdy przestrzeń się otworzyła, przeciwnicy mieli również szanse na zdobycie drugiej bramki. Bramka jest zamknięta w szczebelkach , ale intryga trwa do ostatnich sekund czasu zatrzymania.