W Mistrzostwach Litwy w Squasha wzięło udział aż osiem grup zawodników i zawodników z 4 krajów Europy

FOTO: SEB arena

W największej tegorocznej imprezie społeczności squasha prawie 100 uczestników będzie rywalizować o tytuł mistrzów Litwy w squasha 2021 podczas dwudniowej imprezy w SEB Arena.

Wypełnione grupy dzieci

Na imprezie organizowanej przez Litewskie Stowarzyszenie Squasha uczestnicy zmierzą się w 8 grupach, z których trzy będą dziećmi: chłopcy do lat 12, młodzież od 13 lat i osobna grupa dziewcząt. Dorośli zawodnicy będą rywalizować w grupach kobiet i mężczyzn. Ci ostatni są podzieleni na trzy grupy według umiejętności: najlepsi litewscy squash zagrają w grupie TOP8, pozostali w grupach MSA, MSB i MSC, w zależności od umiejętności i rankingu gracza.

„Squash szybko zyskuje na popularności na Litwie, jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii Litewskich Mistrzostw w Squasha są gotowi spróbować swoich sił” – powiedział Edvinas Saveikis, prezes Stowarzyszenia Litewski squash. Kontynuuje: „Żartujemy wśród graczy, że mieliśmy dwa lata na przygotowanie się do mistrzostw Litwy w squasha 2021, ponieważ zeszłoroczne mistrzostwa nie odbyły się ze względu na obecne ograniczenia w wielu tego typu imprezach”.

„Cieszymy się, że SEB arena odnajduje synergię między sportem amatorskim i zawodowym. Regularnie odbywają się tu nie tylko treningi, ale także profesjonalne turnieje. Turniej Tennis Europe Vilnius Tennis Academy Cup 2021 rozpocznie się na korcie tenisowym, z uczestnikami z 14 uczestniczących krajów – mówi Ovidijus Jurevičius, dyrektor marketingu SEB Arena.

Intryga o tytuł mistrza pozostanie

Wśród zarejestrowanych sportowców są reprezentanci Wielkiej Brytanii, Białorusi i Polski. Edvinas Saveikis uczy: „Już wiemy, że w tym roku tytułu mistrzowskiego nie obroni Seun Jaiyeola, obywatel Nigerii mianowany w 2019 roku, a mistrz 2018 roku – Konrad Tyma z sąsiedniej Polski, więc nieuchronnie będziemy mieli nową litewską squasha. mistrz. Czy intryga się utrzyma, czy tytuł zdobędzie grający i trenujący wielokrotny mistrz Litwy w squasha Mantas Kočiūnas (2 rakiety litewskie), tytuł wywalczy Martynas Pempė (3 rakiety litewskie), czy też dodamy nowe nazwisko katalog squasha? »

Wśród zarejestrowanych uczestników widzimy przedstawicieli wszystkich litewskich miast z niezbędną infrastrukturą sportową – Wilna, Kowna, Kłajpedy, Szawli i Druskiennik.

Mistrzostwa odbędą się w najbliższy weekend 20 i 21 listopada w SEB Arena w Wilnie (Ažuolyno 7).

sebarena.lt

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.