W pobliżu Litwy powstaje najdłuższy na świecie most wiszący, a turyści będą czekać na wiosnę

Dolni Morava to popularny ośrodek narciarski między Górami Orlicami i Jesionikami, tuż przy granicy z Polską. Oprócz doskonałej infrastruktury narciarskiej oferuje różnorodne atrakcje dla całej rodziny przez cały rok, takie jak malowniczy Cloud Trail czy jeden z najdłuższych wyciągów narciarskich na świecie.

Kolejna atrakcja Dolnej Morawy, unikalny most wiszący, powstaje w dolinie rzeki Mlynsky Potok, jak informuje Czeska Wspólnota Turystyczna. Pod względem wymiarów przekroczy najdłuższy na świecie wiszący most o długości 516 metrów w regionie Aroucos w Portugalii, otwarty wiosną 2021 roku.© Stacja górska Dolní Morava

Most Dolni Morava rozciąga się od Schroniska Turystycznego Slamnka na szczycie Slamnika, w pobliżu Tako w chmurach, przez dolinę Młyńskiego Potoku do zboczy góry Chlum. Jego oficjalna nazwa to: Sky Bridge 721.

Po drugiej stronie mostu turyści znajdą szlak poznawczy „Most Czasu”, prezentujący walory przyrodnicze i historię kraju od 1935 roku do dnia dzisiejszego. „Most czasu” to również starannie zaprojektowana gra orientacyjna z 10 planszami edukacyjnymi, która porusza kwestie środowiskowe i opowiada historię życia rodziny Dolni Morava.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.