W Polsce na Ukrainę uciekło ponad 2 miliony osób.

Zeskanowane zdjęcie

Do Polski przybyło już ponad 2 mln uchodźców z Ukrainy, która od 24 lutego walczy z rosyjską inwazją wojskową, jak podają polscy strażnicy graniczni.

9:00 (lokalnie, 10:00 litewski), liczba uchodźców na Ukrainie przekroczyła 2 mln. Większość z nich to kobiety i dzieci. Straż graniczna to pierwsi Polacy, którzy pomogli im przekroczyć granice. Duńczycy najbardziej potrzebują prostego wsparcia dla skóry, mówi granica w poście na Twitterze.

Ponad połowa uchodźców, którzy wyjechali z Ukrainy, opuściła Polskę. Inni uciekli do innych sąsiednich krajów, Rumunii, Węgier, Słowacji czy Mołdawii.

W czwartek Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) poinformował, że od czasu rozmieszczenia sił rosyjskich z Ukrainy wycofało się ponad 3,1 miliona osób. mój.

Godzina po godzinie, minuta po minucie mons bga przerażającej rzeczywistości przemocy na Ukrainie. Jeśli konflikt się nie skończy, rozdzierający serce kryzys będzie się nasilał. Teraz potrzebujemy pokoju, agencie ONZ.

Dodała, że ​​ponad 2 mln. Ludzie, którzy opuścili swoje domy na Ukrainie, przenieśli się do innych części kraju.

Ze wstępnych szacunków UNHCR wynika, że ​​nawet 4 mln osób może opuścić Ukrainę. uchodźców, ale w zeszłym tygodniu oficer przyznał, że liczba ta może być jeszcze wyższa.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.