W Polsce oddano do użytku jedną z najwyższych wież widokowych w Europie

Wieża widokowa i prowadząca do niej ścieżka pochodzi z Dolnego Śląska, ze Sveraduve Zdrów.

Wieża została oficjalnie otwarta 3 czerwca, a zwiedzający zgromadzili się, aby zobaczyć nowy budynek. Rolandas Marciniakas, burmistrz miasta Zdruja na Litwie gazeta.pl mówi, że w ciągu pierwszej godziny przybyło ponad tysiąc osób.

Trasa nazywa się The Sky Walk. Na szczyt prowadzi trasa o długości 850 metrów z licznymi tarasami widokowymi i różnymi atrakcjami. Na przykład zainstalowany jest kokon pająka, który jest szczególnie atrakcyjny dla dzieci.

Dojście na szczyt zajmuje około 20 minut, a goście są nagradzani bajecznymi widokami na Góry Izerskie.

W górnej części niektórym może zabraknąć odwagi – podest z przezroczystą podłogą, a także siatka.

Spragnieni jeszcze większej adrenaliny mogą zejść – jest tam lodowisko o długości 105 metrów. „W ciągu kilku sekund goście wylądują na ziemi z chmur” – powiedział burmistrz.

Ścieżka z wieżą będzie dostępna o zmierzchu i zostanie zainstalowane specjalne oświetlenie, które nie będzie przeszkadzać obserwatorom gwiazd.

Sky Walk zaprasza od 10:00. rano do 20:00 wieczorem.

Bilet dla osoby dorosłej – 49 zł (11 Eur), dla dzieci od 3 do 11 lat – 39 zł (8,7 Eur). Rodzina może też kupić bilet grupowy za 159 zł (35,6 euro).

Bilety można kupić tylko na miejscu.

Sveradów Zdrój to popularne uzdrowisko, które co roku przyciąga setki tysięcy turystów, przyciągając gorące źródła.

Otwarte kilka lat temu w Polsce i ścieżka w koronach drzew i taras widokowy wznoszący się nad koronami drzew. Trasa zlokalizowana jest wśród drzew w Krynicy Zdroju w województwie małopolskim – na południu kraju, niedaleko Krakowa.

A w zeszłym roku Polska i przy granicy z Litwą wybudowano Wieża widokowa o wysokości 19 metrów.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *