W Polsce otwarto najwyższą drewnianą kolejkę górską na świecie

Park Energylandia w województwie małopolskim jest dobrze znany nie tylko polskim twórcom, ale także litewskim twórcom. To tylko pół godziny od Krakowa. Nawiasem mówiąc, w pobliżu jest jeszcze jedna intrygująca atrakcja, która właśnie się otworzyła – pierwszy w Polsce szlak w koronach drzew.

Nowa amerykańska drewniana kolejka górska „Zadra” ma aż 61 m wysokości, a cała trasa ma 1316 m długości.

Atrakcje – nie dla osób o słabych nerwach (i żołądkach). Wzgórza biegną z prędkością do 121 km/h, a pierwszy zjazd to prawie 90 stopni. Pociąg może przewozić jednorazowo do 24 osób.

WIDEO: Pierwszy test ZADRA Wooden Coaster POV – Energylandia Park Rozrywki Polska / nr 1 na świecie


Budowa atrakcji o tematyce smoka trwała 11 miesięcy, a drewno zostało przetransportowane ze stanu Georgia do Stanów Zjednoczonych. Zakupiono tam niezwykle mocną żółtą sosnę, która jest niezwykle odporna na wpływy środowiska. Do budowy zużyto łącznie 737 ton drewna.

Choć konstrukcja wygląda jak stary budynek, deweloperzy zapewniają, że atrakcje budowane są przy użyciu najnowocześniejszych technologii i są bezpieczne. Te kolejki górskie to model hybrydowy – sama konstrukcja jest drewniana, ale szyny są metalowe, podobnie jak wiele innych zabezpieczeń.

Wraz z kolejką górską wprowadzono nową przestrzeń parku rozrywki – Dragon Hill, gdzie odwiedzający mogą poczuć ducha średniowiecznych baśni.

Park Energylandia to łącznie około 70 atrakcji na 30 hektarach. W zeszłym roku otwarto tu kolejkę wodną, ​​która według parku jest najwyższą i najszybszą tego typu przejażdżką na świecie. Jest to również największa i najszybsza kolejka górska w Europie z prędkością 142 km/h i wysokością 77 metrów.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *