W Polsce – rekord dla turystów, w sylwestra w Zakopanem prawie nie ma wolnych miejsc

Szacuje się, że tego lata w polskich kurortach nad morzem iw Tatrach przebywało łącznie ponad 9,4 mln wczasowiczów. osób, z czego 8,4 mln to sami Polacy.

Poprzedni rekord wczasowiczów w Polsce został ustanowiony w 2019 r., kiedy w lipcu-sierpniu w kraju odpoczywało 6,6 mln osób. wczasowiczów.

W tym samym okresie tego roku 7,4 mln osób wypoczywało w kurortach w całym kraju. ludzie.

Miejsc w Zakopanem prawie nie ma

Jeśli planujesz w okresie świątecznym wybrać się do pobliskiego kurortu w Zakopanem, musisz się spieszyć. Onet Podroze podaje, że kurort, nazywany górską atrakcją wakacyjną, jest prawie nieistotny.

Mówi się, że prawie wszystkie luksusowe hotele, domki i apartamenty z dodatkowymi programami wypoczynkowymi są już zarezerwowane. Wolne miejsca można znaleźć tylko w kwaterach prywatnych.

Hotelarze nie ukrywają, że są bardzo zadowoleni z tego typu wakacyjnej aktywności.

Publikacja zwraca uwagę, że ceny na okres świąteczno-noworoczny w krajowych kurortach prawie wszędzie pozostały takie, jak przed wybuchem pandemii. To prawda, że ​​w niektórych miejscach ceny wakacji wzrosły o 30%.

Obecnie nocleg jest dostępny w pensjonacie w Zakopanem za 80 zł (ok. 17 euro) oraz pokój dwuosobowy w hotelu od 300 zł (ok. 65 euro).

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.