W stolicy Dzūkijos odbyły się tradycyjne turnieje polo Baidarių – Respublika.lt

W sobotę i niedzielę na basenie miejskim odbył się międzynarodowy turniej polo „Dzūkijos taurė-2022”. Tradycyjne zawody zgromadziły litewskich komandosów z Polski, Finlandii i Czech. Grupy wiekowe Sportininkai rungtyniavo trijose. Pierwsza kategoria – męska, druga – dla młodzieży do lat 17 to kobiety, a trzecia kategoria to dzieci do lat 14.


2 zdjęcia

Powiadom Autoryzację Zdjęcie

W grupie Vaikų rywalizować będą zawodnicy z Alytaus, Daugų, Warszawy i Prahos. Powodzenia dla małych kajakarzy w Warszawie. W rozgrywkach grupowych wygrali wszystkie szczeble, a finał wygrali przyjaciele z Czech. Trzecie miejsce przypadło młodym baidarininkai z Alytaus SRC. Walczyli o trzecie miejsce i pokonali rówieśników z Daugų. Na tych zawodach w Alytaus młodzi zawodnicy Daugų zdobywają doświadczenie. Zejście z boiska było dla niego dużym wyzwaniem, rywalizował jego starszy rywal z większym doświadczeniem.

W grupie młodzieżowej uczestniczyło pięciu komandosów. Drużyna Alytaus SRC jako pierwsza rozpoczęła rywalizację w grupie, ale porażki poniosły kitose trejose rungtynėse alytiškiai. W walce o trzecie miejsce spotkał się z rówieśnikami z miasta Kaniovo w Lenkijos. W próbie mecz zakończył się remisem, ale w dogrywce szczęście sprzyjało polskim zawodnikom – strzelili pierwszego gola i zdobyli brązowe medale. Finał Jaunių grupė rozegrany w Warszawie to Trakų baidarininkai. Zwycięstwem 7:2 zawodnik z Lenkijos zostaje zwycięzcą turnieju tapo.

Najsilniejsza grupa mężczyzn dzielnie walczyła. Pierwszego dnia komandosi rozegrali zawody grupowe. Alytaus SRC pomyślnie uruchomił konkurs. Alytiškiai wygrał trzy mecze i poniósł dwie porażki.

Następnego dnia komando Trakų spotka się w Warszawie w pierwszym półfinale. Drużyna Lenki zagrała skutecznie – pokonała Trakusa 4:2 i wywalczyła sobie prawo gry w finale. W półfinale Kitame alytiškiai spotkał się z przeciwnikiem z Suomijos. Nasz zawodnik rozpoczął mecz od dobrej wymiany, zdobył pierwszego gola, pewnie kontrolował grę do końcowego gwizdka sędziego i dał nam zwycięstwo (4:0) i prawo do gry w końcu.

W finale Alytiškiai zmierzyli się z KS Povišle z Warszawy. Finał zaczął się bardziej pomyślnie dla polskich lekkoatletów, którzy strzelili pierwszego gola i wygrali pierwszą połowę 2:1. Na początku drugiej połowy w Lenkijos zawodnik zdobył 1 bramkę i podwyższył prowadzenie o 2 bramki. Jednak alytiškiai nesirengė sämätä sämää wyrównał wynik na koniec połowy. W doliczonym czasie gry szczęście sprzyjało Polakom, jako pierwsi strzelili gola, a celem było zdobycie gola. Antri liko Alytaus baidarininkai, brązowe medale zdobywa drużyna Trakų. Karolis Latauskas z Alytiški został zawodnikiem z największą liczbą wyników w turnieju.

Kapitanowie komandosów Karolis Latauskas, Vilius Rasimavičius, Vytenis Licus, Marius Kiškiūnas, Mindaugas Diksa, Kajus Kašelionis, Lukaš Pilars i Eimantas Staniulis grali w drużynie Alytaus SRC. Drużyna jest dobrze odmłodzona, ale po zawodnikach Karolio, Viliaus, Lukašo dobrze spisał się zespół prowadzony przez Vytenio, który zajął dobre drugie miejsce w turnieju. Dla młodzieży były to bardzo dobre lekcje w zawodach na poziomie tokijskim, trenerzy komandosów Kęstutis Dambrauskas i Rimas Sukackas byli nimi zachwyceni.

W zwycięskich drużynach zwycięzcy otrzymują trofea, a zawodnicy medale z ostrzami. Nagrodę odebrała Jurgita Šukevičienė, wiceburmistrz miasta Alytaus miesto savivaldybės.

Podoba Ci się artykuł? Daj nam znać. Nie zapomnij udostępnić na Facebooku!

Ł
F


Nesutikate – discustuokime!

Proszę nie komentować, ale Twoje komentarze zostaną automatycznie usunięte bez przeprosin.

Respublika.lt zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy niecywilizowanych, zniesławiających, niezwiązanych z tematem, podpisanych cudzym nazwiskiem, naruszających prawo, reklamujących spam i nawołujących do przemocy. Jeśli pomieszasz rzeczy rasowe, etniczne, religijne, z innymi rodzajami wrogów, wróblami, twoje słowa skończą w stercie ważącej tonę – specjalny tarnybom Lietuvos przekaże ci twoje dane na żądanie.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *