W turnieju WTA w Indiach pojawia się nowa gwiazda tenisa – 17-latek z Czech

W Wielkim Finale Czech Tennis Talents 4:6, 6:3, 6:4, faworytka laikytą Magdą z Polski Linette (WTA-51) zdobyła pierwsze w swojej karierze trofeum WTA.

Wśród najlepszych osiągnięć młodych kobiet w pierwszych indyjskich turniejach WTA można było wymienić kilka ćwierćfinałów w zeszłym roku, a także osiem finałów zdobytych w Miami w tym sezonie. Antrajame šimtukė vežu chekei suvažičiti vehšejšo rango ražičbose generalnie nie pozwalało na niskie nuty.

Kilka tygodni temu grająca w decydującym sezonie L. Fruhvirtova po raz pierwszy wzięła udział w konkursie głównym „Digitio Kirčio” w turnieju „US Open”, gdzie dotarła do drugiego etapu, a teraz jest w Indiach ranking WTA awansował na 74. pozycję.

W Chennai młody super talent musiał nawet trzykrotnie pokonać ustalony deficyt. W finałowej bitwie trzeci set przegrywał 1:4, ale za fantastyczny występ przypisano pięć wygranych meczów.

W wieku 17 lat i 141 dni L. Fruhvirtova została najmłodszym zwycięzcą turnieju WTA w tym sezonie.

Zwycięzca turnieju otrzyma 280 punktów rankingowych WTA oraz czek na 33 200 USD.

Finalista zdobędzie 180 punktów rankingowych WTA i nagrodę pieniężną w wysokości 19 780 USD.

Nawiasem mówiąc, L. Fruhvirtova ma bardzo utalentowaną siostrę Brendę, która w wieku zaledwie 15 lat zajmuje już 195. miejsce w rankingu WTA. W ubiegłym roku wygrała aż pięć turniejów „Futures” z rzędu, pokonując w finale 25 przeciwników.