W wypadku autobusu w Chorwacji zginęło 12 obywateli Polski, a 30 zostało rannych

W północnej Chorwacji 12 polskich obywateli zginęło, a 30 zostało rannych w sobotę, gdy ich autobus jadący do Zagrzebia zjechał z autostrady, podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Początkowo informowano, że zginęło 11 osób, ale jeden z rannych zmarł w szpitalu, powiedział minister spraw wewnętrznych Davoras Božinovičius na konferencji prasowej w Varaždinie.

Spośród 30 rannych, zabranych do lokalnych szpitali, 18 jest w ciężkim stanie, powiedziała Maja Grba Bujevič, szefowa chorwackich służb ratunkowych. Na miejsce wypadku wysłano 16 zespołów ratowniczych.

Dagmara Lukovič, urzędnik konsularny w Lenkijos, stwierdziła, że ​​pasażer był obywatelem Lenkijos. Według MSW autobusy zostały zarejestrowane w Lenkiji.

„Jak podają niektóre raporty, do Medziugorja udała się grupa pielgrzymów” – katalikų śvitovę nasikrinīje Bosnijoje ir Hercegovinoje, co roku pritrůųancių tysiące maldininkų.

„Około 5 rano 40 minut (miejscami, 6 godzin 40 minut Lietuvos) wydarzył się duży wypadek.” „Autobus zrzucił paczkę do rowu” – powiedział przedstawiciel policji Marko Muričius z agencji informacyjnej AFP.

Do incydentów doszło około 60 km od Zagrzebia. Chorwacja jest latem zalana wieloma turystami. Wielu z nich przebywa na wakacjach na wybrzeżu Adriatyku. Około 580 000 osób odwiedziło Chorwację od tego roku do lipca. Polscy turyści. We wschodniej Chorwacji w zeszłym roku dziesięciu turystów z Kosowa zginęło w wypadku autobusowym.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.